A számlagyár központi figurája a nyomozati anyagok szerint Fuzik Zsolt, a BKV egykori informatikai igazgatója volt, aki Nagymester fedőnéven futott a történetben.
A 4iG és a tavaly nyáron leleplezett számlagyár vezetői telefonon egyeztettek a cég ellen indult NAV-vizsgálat leállításáról, majd a lehallgatási anyagok szerint nem sokkal később ketten (minden bizonnyal nem a 4iG emberei - a szerk.) már a vizsgálat leállásáról beszéltek – derült ki az RTL Híradójából. A csatorna arról az ügyről forgatott, amiről először a hvg.hu írt még hosszabban tavaly nyáron. Eszerint egy óriási számlagyár működött annak a vállalatnak az árnyékában, ami többek között a BKV informatikai rendszerét is kezelte.
A 444 az ügy nyomozati anyagából szemezgetve cikksorozatban foglalja össze a történtek hátterét. Ezek szerint a számlagyár központi figurája Fuzik Zsolt, a BKV egykori informatikai igazgatója volt, aki Nagymester fedőnéven futott a történetben. Fuzik több állami kézben lévő vállalatnak is biztosított fiktív számlákat, majd a kifizetett pénz egy részét visszaosztotta nekik. A történetben szerepet kapott az új magyar giga vállalatcsoport, a Jászai Gellért vezette 4iG Nyrt is. Fuzik a lebukása után arról beszélt, hogy a 4iG kapcsolattartója ő maga volt, és többször is járt a cégcsoport székházában.
A pénzügyőrök 2021. júniusi elemzői jelentése a csaló hálózat haszonhúzójaként azonosította a 4iG-t, amely a vizsgálatuk szerint 2018 januárja és 2021. március vége között több mint 162 millió forint adót vont le jogosulatlanul. Az RTL Klub Híradója és a 444 is dokumentumokat mutatott be, melyek alapján feltehető, hogy a 4iG érintett a számlagyár elleni NAV vizsgálat akadályozásában, illetve leállításában.
Az üggyel kapcsolatban kérdéseket küldtünk a 4iG-nak, amint válaszolnak, frissítjük írásunkat.
Ugyanennek a nyomozásnak a folyománya a zuglói MSZP-t lefejező korrupciós ügy kipattanása is, amelynek keretében korrupcióval gyanúsították meg Horváth Csabát, Zugló polgármesterét és Tóth Csabát, a kerület országgyűlési képviselőjét.