Itthon hvg.hu 2022. február. 22. 19:49

Egyszerre lett beteg több mint kétszáz diák és tanár egy veszprémi iskolában

Hányással és hasmenéssel küzdenek 221-en az egyik általános iskola diákjai és tanárai közül. Még nem tudni mi okozta a tömeges rosszullétet, többen az ételre és a farsangi bulira gyanakodnak.

Még mindig nem lehet tudni, hogy mitől betegedett meg több mint 200 diák és néhány tanár egy veszprémi iskolában - adta hírül az RTL Klub Híradó, amely szerint összesen 221-en küzdenek hányással és hasmenéssel a Dózsa György Általános Iskolában.

A betegség mindenkinél egyszerre, hétvégén jelentkezett. Az okait még vizsgálja a hatóság, de a találgatások már elindultak. Sokan az iskolában felszolgált ételre, illetve a farsangi bulira gyanakszanak.

Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.