Itthon hvg.hu 2022. január. 11. 18:20

Homonnay Gergely halálát büntetőeljárásban vizsgálják az olasz hatóságok

Az olasz ügyészség a nyomozati titoktartásra hivatkozva részleteket nem közölt a Telexszel.

Az olasz hatóságok büntetőeljárás keretében vizsgálják Homonnay Gergely halálát – írja a Telex a római ügyészség titkárság nekik küldött válasza alapján.

A lap több, az író, aktivista halálának körülményeit firtató kérdést küldött a hatóságnak, amely azt válaszolta, hogy

a kért információkat nem tudja megadni, mivel a kérdéses büntetőeljárás jelenleg még nyomozati titoktartás alá tartozik.

Az ügyészség ennél többet telefonon sem közölt a Telexszel.

Homonnay Gergely olasz sajtóinformációk szerint január 1-jén hajnalban érkezett meg a római Bananon nevű klubba. Annak privát gőzfürdőjében találták meg délben, eszméletlenül, de még életben. A kihívott mentők megkísérelték újraéleszteni, de 13 óra 17 perckor elhunyt.

Lapunknak a múlt héten nyilatkozott Homonnay Gergely ügyvédje, aki a helyszínen tájékozódott a történtekről, valamint intézkedett az elhunyt író testének és Erzsi nevű macskájának hazaszállításáról. Marczingós László az ügyet „kesze-kuszának” nevezte, ugyanakkor jelezte, hogy addig semmilyen olyan adat nem merült fel, amely a közösségi médiában terjedő összeesküvés-elméleteket vagy éppen azok ellenkezőjét alátámasztaná.

Homonnay, a "karcos harcos", akivel szemben nehéz volt közömbösnek maradni

A szombaton elhunyt Homonnay Gergely író-újságíró, közéleti aktivista egy ideje már külföldről szemlélte és véleményezte a hazai eseményeket saját, illetve Erzsi for President nevű Facebook-profiljáról. Volt, akinek gyógyírt, "ciculint" jelentettek szellemes írásai, más becsületsértésért jelentette fel, és nyert pert ellene.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.