Itthon hvg.hu 2021. december. 20. 13:16

A Semmelweis Egyetem szerint nekik nincsenek meg az oltottsági adatok, amelyekről Merkely Béla beszélt

Az egyetem nem kezel és nem köteles előállítani adatokat a koronavírussal kórházban fekvők, lélegeztetőgépen lévők és elhunytak oltottságáról – válaszolták Szél Bernadettnek. A független országgyűlési képviselő azután kérte ki ezeket a számokat, hogy Merkely Béla azt mondta: rendszeresen egyeztetett adatok alapján tudja, hogy csak 65 év alatti be nem oltottak vannak lélegeztetőgépen.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

Sajnálattal tájékoztatom, hogy az Ön által kért adatokat a Semmelweis Egyetem nem tudja az Ön rendelkezésére bocsátani, mert azokat a kért formában nem kezeli, és a fentiek alapján nem is köteles előállítani.

Ezt a választ kapta egy hosszabb jogi fejtegetés után Szél Bernadett, amikor Merkely Bélához fordult a kórházban és lélegeztetőgépen lévők oltottságáról szóló kérdéseivel. Egész pontosan azt kérdezte a képviselő a Semmelweis Egyetem rektorától:

  • milyen arányban voltak beoltva a koronavírussal fertőzöttek,
  • mi az oltottsági arány a kórházban ápoltaknál,
  • a lélegeztetőgépen lévőknél,
  • illetve az elhunytaknál,
  • az oltottak hány és milyen típusú oltást kaptak,
  • és milyen a betegek kormegoszlása.

Szél Bernadett azt írta, azért kérdezte erről Merkelyt, mert a rektor októberben négy egyetemi klinika „rendszeresen egyeztetett adataira” hivatkozva azt állította, hogy kizárólag 65 év alatti oltatlanok vannak lélegeztetőgépen. Az adatok kikérése után előbb 15, majd 45 napos határidőt kért a Semmelweis Egyetem, most pedig jött az elutasító levél.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. február. 17. 14:52

Rodrigo Ballester, az MCC tanára, „wokebuster”: Mint volt uniós tisztviselő, szégyellem magam

Az Orbán-kormányt érő nemzetközi kritikák erőszakosabbak, mint bármelyik magyar kormányzati kampány, az MCC-ben pedig magas szintű a véleménynyilvánítás szabadsága – vallja Rodrigo Ballester, a közpénzzel és részvénycsomagokkal kistafírozott kormányközeli think tank tanára, aki 15 év uniós munka után váltott magyarországi karrierre. Az öt nyelven beszélő szakember magyarul még nem tud, az Orbán-kormány miniszteri biztosaként a kutatás és a felsőoktatás „nemzetköziesítéséért” felel. Mi volt a legnagyobb kultúrsokk, ami itt érte? Miért ezek „élete legjobb évei”? Mit érez Budapest utcáit járva?