Itthon hvg.hu 2021. december. 14. 12:27

Atlantista ősfideszessel próbálkozik a Fidesz a XXII. kerületben

Németh Zsolt indul Budafok-Budatétény egyéni körzetében az országgyűlési választásokon – ezt maga az atlanti szövetség egyik legnagyobb pártfogójaként ismert Fidesz-alapító tag jelentette be a Facebookon.

A budapesti 18. sz. országgyűlési egyéni választókerület közgyűlése országgyűlési képviselőjelöltnek jelölt. Köszönöm a bizalmat! Előre Dél-Budáért!

– írta Facebook-oldalán Németh Zsolt, aki nem először lesz képviselőjelölt Budafok-Budatétény körzetében. 2018-ban az MSZP-s Molnár Gyulától kapott ki.

2022-ben a momentumos Tóth Endre lesz a kihívója, aki az ellenzéki előválasztáson győzedelmeskedett a választókerületben, így lesz a hat ellenzéki párt közös jelöltje. A momentumos budafok-tétényi önkormányzati képviselő mindössze 73 szavazattal előzte meg Molnárt, és mivel nagyon sok érvénytelen szavazat is volt, ezért újraszámolták a szavazatokat a választókerületben. Molnár Gyula 2018-ban ellenzéki koordináció nélkül győzte le Németh Zsoltot.

A Fidesz egyik legfontosabb külpolitikusa már a párt alapításánál jelen volt, 1990 óta a Fidesz országgyűlési képviselője. 1998-ban már megnyerte ezt a körzetet. A 2002-es, a 2006-os, a 2010-es, valamint a 2014-es választásokon pártja budapesti területi listájáról szerzett mandátumot. Kormányzati pozícióba kétszer került, az első Fidesz-kormány idején Martonyi János külügyminisztersége alatt a Külügyminisztérium politikai államtitkára volt. Ebben az időben felügyelte a Határon Túli Magyarok Hivatala tevékenységét. 2010-től 2014-ig ismét a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.

Németh Zsolt a Fideszben régóta az atlantista, az Egyesült Államok és az európai államok szövetségét erősítő külpolitikát képviseli. Ettől az irányzattól az utóbbi 10 évben a kormánypárt jelentősen eltávolodott.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.