A politológus szkeptikus az elszámoltatással kapcsolatban, egy hatpárti kormány nem lenne vonzó a kisfideszeseknek, hogy feldobják a nagyfideszeseket. A személyes találkozásuk után azt mondta, az ellenzék miniszterelnök-jelöltjének a titka a stílusa lehet.
"Bármi is történik, az most a színfalak mögött történik. Most csak annyit látunk, hogy az ellenzék nem vált egységesen cselekvő politikai erővé. A pártok többsége még a köldöknézegetésnél tart, a megválasztott miniszterelnök-jelölt pedig járja a saját útját" – mondta az ellenzéki előválasztás óta eltelt időszakról Török Gábor politikai elemző a Magyar Hangnak. Úgy véli, a választások előtt változni fog ez a helyzet, a pártok előre fogják engedni udvariasan. Ha nyer, akkor ők sokat nyernek, ha bukik, akkor leginkább ő bukik el.
Török beszélt arról is, hogy Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke korábban megpendítette, hogy miniszterelnököt nem a választók választanak, hanem a parlament. Vagyis, akár az is előfordulhat, hogy ha nyernek, nem Márki-Zay lesz a kormányfő, bár a pártok egyértelművé tették, hogy ilyen forgatókönyv nincs. Lendvai Ildikó volt MSZP-elnök pedig a hvg360-nak azt mondta, ez a saját tábor nyugtatását célzó megjegyzés lehetett, amit ő nem tartott szerencsésnek.
Török szerint ez politikai nonszensz lenne, a DK egyedül csak opponálni tud, de mást választani nem.
A kormányfőjelölt azt is felvetette nemrég, hogy a kisfideszesek vádalkuval feldobhatják a nagyfideszeseket. Török ezzel szemben viszont szkeptikus.
A rendszerváltás óta senki sem számoltatott el senkit, még egy jól szervezett, centralizált, komoly felhatalmazással rendelkező vezető sem
– utalt itt a Fideszre.
Szerinte egy hatpárti kormány, vékony többséggel nem lenne túl vonzó a kisfideszesek számára. "Nem az lenne az alapélményük, hogy akkor most 40 évig ez a kormány lesz hatalmon."
Ugyanakkor arra volt már példa, hogy bebetonozottnak tűnt emberek önszántukból felálltak.
Márki-Zay Péterrel nemrég beszélgetett Török. Azt mondta róla, hogy az MZP-varázs nem a tartalomban, hanem inkább a stílusában rejlik. Egy szabálytalan politikus hatását kelti: nem egy kimondottan jó szónok, nem ébreszti egy stratégiában gondolkodó ember benyomását és még kommunikációban is gyakran hibázik. Úgy véli, MZP egy rendszerhiba és pont ebből fakad az ereje.
Akik őt nézik, egy őszinte palit látnak, nem pedig egy politikust. Ő egy antipolitikus: a profi és korrupt politikusokkal szemben hozza az időnként naiv, amatőr, de tiszta szereplő képét.
Amikor a rendszert sokan gyűlölik, a rendszerhiba nagyon szerethetővé tud válni – mondta Török.