Itthon hvg.hu 2021. november. 29. 17:27

Alkotmányvédelmi Hivatal a Kövér-ügyről: Semmilyen ünnepi beszédet nem kell értelmezni

Elárulta a szakszolgálat, milyen hatással voltak rájuk a házelnök által elmondottak.

A szolgálatok munkatársainak nem kell értelmezniük, kommentálniuk semmilyen ünnepi beszédet, közéleti megnyilvánulást, esküjükhöz híven kell végezni tevékenységüket – közölte az Alkotmányvédelmi Hivatal (AH) a Direkt36 kérdésére Kövér László kiszivárgott beszédével kapcsolatban. Az oknyomozó portál azt akarta megtudni, hogy milyen hatással volt a munkájukra a beszéd.

Az AH szerint „a nemzetbiztonsági szolgálatok feladataikat Magyarország Alaptörvénye és a vonatkozó ágazati jogszabályok alapján látják el. Tevékenységük irányítási rendje tiszta, világos, egyértelmű.”

A házelnök 2020 elején beszélt arról titkosszolgálati vezetőknek, hogy szerinte az ellenzék jelenti a legnagyobb nemzetbiztonsági kockázatot Magyarországon. Kövér azt is elmondta a kiszivárgott hangfelvétel szerint, hogy ennek a „kockázatnak” a kezelésében számít a titkosszolgálatokra.

Az ellenzék a beszéd nyilvánosságra kerülése után közös nyilatkozatot adott ki, és Kövér Lászlót lemondásra szólította fel.

Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.