Itthon hvg.hu 2021. november. 23. 16:04

Az ELTE-n van, ahol csak FFP2-es maszkban lehet megjelenni

A járvány miatt újabb korlátozásokat vezettek be az egyetemen.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

November 22-től a szorgalmi időszak végéig csak online lehet megtartani az előadásokat az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán –írja az Eduline.

A HVG oktatási szakportálja szerint a karon a járványhelyzet miatt az összes előadást rögzítik, a felvételeket egészen a vizsgaidőszak végéig megnézhetik majd a hallgatók.

További szigorításokat is bevezettek a bölcsészkaron: "visszavonásig” nem lehet közösségi eseményeket tartani, a már meghirdetett konferenciák, workshopok, tudományos rendezvények szervezőitől pedig azt kéri a kar vezetése, hogy lehetőleg azokat is online tartsák meg. A doktori védéseket viszont hagyományos és online formában is meg lehet szervezni.

Az ELTE szenátusa november 15-én hagyta jóvá az egyetem járványügyi testületének javaslatát, amely a dékánoknak megadja a felhatalmazást arra, hogy a járványhelyzet miatt eltérjenek a hagyományos oktatási rendtől – ez az órákat és a vizsgákat is érintheti.

A hallgatóknak múlt héten kiküldött helyzetjelentés alapján 8201 kitöltő közül 214-nek volt pozitív teszteredménye, további 320-an úgy gondolják, hogy fertőzöttek, de teszteredményük nincs.

Az ELTE Informatikai Karán is változtattak a szabályokon, kettéosztották a hallgatókat, az egyik csoport az „A” héten járhat be a campusra, a másik csoport pedig a „B” héten.

A campuson egyébként legalább FFP2-es maszkot kell viselni.

Az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán a vizsgaidőszakot érintik a változások: a záróvizsgák kivételével minden írásbeli és szóbeli vizsgát online tartanak meg.

További részletek az Eduline cikkében.

Hirdetés
hvg360 Fülöp István 2025. január. 22. 15:03

Leáldozhat a Huawei csillaga Európában Trump alatt?

Donald Trump második elnöki ciklusa alatt nem látott szintekre emelkedhet az Egyesült Államok és Kína technológiai háborúja, ami kifejezetten kínosan érintheti a kínai 5G-eszközöket előszeretettel alkalmazó európai távközlési cégeket. Köztük van a 4iG is, a céget arról kérdeztük, hogyan érintheti egy esetleges váltás.