Itthon hvg.hu/MTI 2021. november. 22. 15:32

Megint letartóztatták a Katzenbach-gyilkosság gyanúsítottjait

A bíróság megváltoztatta az elsőfokú döntést, szerintük a letartóztatás elkerülhetetlen a három férfi esetében.

Újra letartóztatta a bíróság a Katzenbach Imre volt labdarúgó megölésével gyanúsított három férfit – derült ki a fővárosi főügyész hétfői közleményéből. Bár Ibolya Tibor nem nevezte meg az áldozatot, de a korábbi letartóztatás időpontja és a bűncselekmény leírása alapján az MTK volt futballistájának feltételezett gyilkosairól van szó.

A főügyész emlékeztetett, hogy a rendőrség folytat eljárást az ügyben, amelyben a három gyanúsítottat május 13-án tartóztatták le. A főügyészség meg akarta hosszabbítani a letartóztatást, de ezt a nyomozási bíró november 14-én elutasította, és a három férfit bűnügyi felügyelet alá helyezte. A vádhatóság ezután fellebbezett, mivel szerintük a szökés, elrejtőzés és a bizonyítás megnehezítésének megakadályozására kizárólag a letartóztatás alkalmas.

A másodfokú bíróság már osztotta a főügyészség álláspontját, az elsőfokú végzést megváltoztatta és mindhárom férfit ismét letartóztatásba helyezte.

Az indokolásában a Fővárosi Törvényszék is kimondta, hogy a letartóztatás csak végső esetben alkalmazható kényszerintézkedés, de jelen esetben elkerülhetetlen”

– olvasható a közleményben.

A Fővárosi Törvényszék a májusi letartóztatáskor közölte: a megalapozott gyanú szerint a sértett egy olyan cég ügyvezetője volt, amelyet egy másik vállalkozás vezetői azért hoztak létre, hogy fiktív számlákat állítson ki nekik. Katzenbach Imre az általa vezetett – de ténylegesen az alapítók irányítása alatt álló – cégek számlájáról 2009 áprilisában több mint félmilliárd forintot vett fel, majd külföldre távozott. Az alapítók egy ismerősüket azzal bízták meg, hogy kerítse elő, és hozza vissza Magyarországra. Az egykori focistát megtalálták és hazahozták, de addigra már felélte a pénz nagyobb részét.

Ezután az alapító vállalkozás vezetői megbízást adtak az ismerősüknek, hogy ölessék meg Katzenbachot, mert attól tartottak, hogy terhelő vallomást tehet rájuk a cégükkel szemben folyó büntetőeljárásban. A gyilkosság megszervezését elvállaló ember egy régi barátját és vadásztársát bízta meg a végrehajtással, utóbbinak azt ígérte, hogy élete végéig ingyen vadászhat a megbízójához köthető területen, harmadik társuk pedig hárommillió forintért csatlakozott. Az elkövetők a sértettet egy külterületre vitték, ahol többször fejbe vágták, majd a már előre kiásott gödörbe helyezték, és elásták.

Katzenbachot 2015. augusztus 31-én – 2009. október 15-i hatállyal – holtnak nyilvánították. Földi maradványait a nyomozó hatóság 2020. október 22-én találta meg.

Háromszor verték fejbe - itt vannak a Katzenbach-gyilkosság részletei

Letartóztatták azt a három férfit, akiket a volt MTK-s futballista, Katzenbach Imre megölésével kapcsolatban fogtak el a hét elején. A Fővárosi Főügyészség beszámolt arról is, hogy mivel gyanúsítják őket, hogyan követték el a gyilkosságot, és mik voltak a bűntett előzményei.

A hvg.hu 2010 március végén írt arról, hogy titokzatos módon eltűnt Katzenbach Imre, az Eclipse-ügyben körözött volt MTK-s labdarúgó, a férfinak – gépkocsiját és személyi iratait hátrahagyva – veszett nyoma, néhány nappal születésnapja után.

A busás állami informatikai megrendeléseket elnyerő Eclipse Zrt. ügyében érintett cégek fiktív számlákkal csalták el az áfát, amiből több mint egymilliárd forintnyit nem fizettek be. Katzenbach az akkori gyanú szerint strómanként működött közre az ügyben.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.