Itthon hvg.hu 2021. október. 19. 18:31

Kizártak a soroksári ellenzéki frakcióból a Fidesszel együtt szavazó jobbikost

Bereczki Miklós, aki 2019-ben még az ellenzék közös polgármesterjelöltje volt, többször is a fideszesekkel együtt szavazott a közgyűlésben, fittyet hányva frakciója szavazási forgatókönyvére. A kizárásról beszámoló ellenzéki csoportosulás ugyanakkor jelezte: a hatpárti együttműködés mellett kitartanak, és a Jobbikkal sincs bajuk.

Kizárták az egyik jobbikos képviselőt az Összefogás Soroksárért Frakcióból – közölte kedden a frakció. Az érintett Bereczki Miklós, a Budapest Főváros XXIII. kerület Soroksár Önkormányzatának jobbikos képviselője, akinek magatartása a Momentum szerint morális aggályokat vet fel, és veszélyezteti az ellenzéki összefogást, sérti az abban részt vevő pártok érdekeit és jó hírét.

Bereczki Miklós október 12-én kezdeményezte az ellenzéki frakció által delegált két külsős bizottsági tag, a jobbikos Dániel András és a momentumos Koncz Róbert visszahívását, „majd láthatóan előzetes megegyezés szerint a testület fideszes képviselőivel együtt megszavazta a javaslatot”, illetve más kérdésekben is a fideszes képviselőkkel együtt szavazott, eltérve a szavazási forgatókönyvtől, amire korábban is volt már példa – írták.

A frakció egyúttal közölte: a kitartanak a hatpárti összefogás mellett, és továbbra is fontos és meghatározó partnernek tartják a Jobbik Magyarországért Mozgalmat.

A Momentum által kiküldött közlemény annak aláírása alá még hozzáfűzi, hogy Koncz Róbertet az egyik legaktívabb helyi politikusnak tartják, aki több korrupciós ügy felgöngyölítésében szerepet játszott, így a méregdrágán épült vécék, valamint a helyi vizes játszótérrel kapcsolatos gyanús elemek esetében is. Utóbbi az ügyben per is indult, amit első fokon meg is nyert a fideszes vezetésű önkormányzattal szemben.

Külön kitértek arra, hogy szerintük Koncz régóta szálka a fideszes vezetés szemében, már régóta ki szerették volna tenni a külsős bizottságból, ezt politikailag nem léphették meg. „Ezt a piszkos munkát viszi most el a jobbikos Bereczki Miklós, aki a fidesszel egyeztetve kezdeményezi, hogy Koncz kikerüljön a képből (és nem mellesleg Bereczki volt kedvese kerüljön a helyére, akit egyszer már menesztettek ebből a bizottságból)” – áll a Momentum levelében a közlemény végén megjelent bekezdésben.

Frissítés
Cikkünk megjelenése után Bereczki Miklós a Facebookon posztolt az ügyről. Ebben a többi között azt állítja, az Összefogás Soroksárért Frakció által kiadott közlemény, illetve a frakcióból kizárásáról szóló határozat valótlan állítást tartalmaz, illetve fontos információkat nem közöl, í"gy engem negatív színben tüntet fel, továbbá félrevezeti az embereket". Szerinte arról nem tájékoztatták az embereket, hogy a kieső külsős bizottsági tagok helyett szintén ellenzéki személyek kerültek a bizottságokba, méghozzá olyan személyek, akik hosszú évek óta dolgoznak a kerületért. Ami a szóban forgó szavazást illeti, szerinte Staudt Csaba frakcióvezető „lelkiismeret” szerinti szavazást javasolt a később általa is kritizált napirendi pontoknál, "tehát érthetetlen a vádaskodása".

Bereczki egyébként nyáron felvonult a Pride-on, amit egyik párttársa az etikai és fegyelmi bizottság elé vitt, de vizsgálat nem indult*:

Vizsgálta kicsit a Jobbik a Pride-on vonuló politikusa ügyét, de annyira nem

Kibogoztuk a szálakat: azért nem indult a Jobbikban belső eljárás a párttársa által feljelentett Pride-ozó politikus ügyében, mert az etikai és fegyelmi bizottság megvizsgálta a kérdést, és úgy döntött, nincs is miért eljárást indítani.

Képünkön: Bereczki Miklós korábbi választási plakátjai.

Hirdetés
Itthon Martini Noémi 2024. december. 28. 10:00

„Nincs még egy ország, ahol különbséget tesznek menekült és menekült között” – hogyan élnek az állami támogatástól elesett kárpátaljai menekültek?

Augusztus vége óta nem jár állami lakhatási támogatás több ezer kárpátaljai menekültnek. Vannak, akik alkalmi munkából ki tudják termelni a lakbért, másoknak a Máltai Szeretetszolgálat továbbra is finanszírozza a lakhatást, de rengetegen tűnnek el nyomtalanul a rendszerből, és olyanokról is hallani, akik arra kényszerültek, hogy visszatérjenek Kárpátaljára. Az utóbbi négy hónapban több érintett családdal és szállásadóval maradtunk kapcsolatban, hogy megtudjuk, hogyan élnek túl. Három helyszín, három különböző sors.