Itthon hvg.hu 2021. október. 08. 10:50

Jakab Péter állítja, Márki-Zay már tavaly decemberben megkereste, hogy lépjen vissza

Jakab Péter nem tudta megtenni, „részben tartalmi, részben emberi okok miatt”.

Ellenzéki előválasztás
Friss cikkek a témában

„A Jobbik elnökeként már jeleztem a pártelnök társaimnak, hogy bár már nem vagyunk érdekeltek a második fordulóban, ennek ellenére a szervezést mind aktivistákkal, mind pénzzel segítjük” – mondta az Indexnek adott interjúban Jakab Péter.

A Jobbik-elnök Jakab szerint a pártban stabilitás van, egy 6 százalékos pártból 14-15 százalékos párt lettek, 29, előválasztáson győztes képviselőjelölttel.

A Jobbik az én elnökletemmel lesz kormánypárt, egy erős, hatpárti koalíció tagjaként. Nem vagyok az a fajta, aki a csata kellős közepén lelép”

– mondta.

Jakab Péter szerint az előválasztás egyik pozitív hozadéka az, hogy aktivizálja az ellenzékieket, „sok ellenzéki szimpatizánsból aktivista lett. Nagy szükség lesz rájuk jövő tavasszal is.”

Szerinte Dobrev Klára a vidéki nagyvárosokban erős, ő pedig a vidéki kisvárosokban, falvakban. „Ez ebben a relációban is hátrányt jelent, amit le kell dolgoznom, mert ezek a települések jelentik a Fidesz bázisát, amit piszok kemény munka lebontani. Én az előválasztáson már elkezdtem.”

Állította, hogy Márki-Zay Péter már tavaly decemberben megkereste, hogy lépjen vissza a javára, de Jakab jelezte: ez nem teszi meg. „Azóta folyamatosan üzenget hol így, hol úgy, hogy mégis támogassam. A többiek ezzel nem zaklattak soha.”

Hogy paktálhatott le ez a két párt, amely annyira megvetette egymást?

Hogyan lehetséges, hogy az előválasztási kampány két legnagyobb, békében együttműködő pártja éppen a Gyurcsány Ferenc vezette DK és a Jobbik, amelynek politikája sokáig a Gyurcsány-ellenességre épült? Mit szólnak ehhez a Jobbik szavazói? Egy, a Jobbik belső ügyeire rálátó forrásunk ad magyarázatot erre, valamint arra is, hogy a DK elleni harc helyett miért nyerhet a párt a velük kötött szövetséggel.

Hirdetés