Itthon hvg.hu 2021. augusztus. 26. 16:33

Százaknak foglalna szobát budapesti szállodákban négy évre a BRFK

Egyszerre átlagosan 300, legfeljebb 700 embert helyeznének el.

Közbeszerzést írt ki 438 300 (+30 százalék opció) vendégéjszaka lefoglalására a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK). A hatóság az opció nélküli mennyiség lehívására kötelezettséget is vállal – olvasható az uniós közbeszerzési honlapon közzétett dokumentumban, amelyet az Mfor.hu vett észre.

A kiírás szerint – amelyre szeptember 24-ig lehet jelentkezni – egy fő egy éjszakai elhelyezése számít vendégéjszakának.

A teljesítés során folyamatosan biztosítani kell maximum 2 ágyas, fürdőszobával ellátott szobákban az elhelyezést oly módon, hogy legalább egy épület Budán és legalább egy épület Pesten álljon rendelkezésre.

A BRFK egy időben átlagosan 300 embert helyezne el egyszerre a szállodákban, maximálisan pedig 700-at. A vendégéjszakák mennyisége „kimerülésig, de legfeljebb a szolgáltatás megkezdésétől (2022. január 01.) számított 48 hónapig tart” a dokumentum szerint.

Ugyancsak kiderül az ajánlati felhívásból, hogy az ajánlatkérő a „férőhelyeket az átlagos létszám tekintetében munkavállalók tartós, életvitelszerű elhelyezése céljából kívánja igénybe venni”.

A BRFK azt is jelezte, hogy az ajánlatokat a közbeszerzési törvény vonatkozó pontja szerinti, legalacsonyabb ár szempontja alapján értékeli.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.