Itthon Domány András 2021. július. 07. 21:23

A hírszerzők ezentúl akkor is teljes napidíjat kapnak, ha meghívták őket ebédre

Domány András
Szerzőnk Domány András

A külgazdasági és külügyminiszter csak emiatt kiadott rendelete július 22-étől hatályos.

A világot folyamatosan járó Szijjártó Péter, aki ma éppen Tatárföldön volt a Mol gumibitumengyára miatt, eközben ügyel az apró részletekre is. Vagy legalábbis a hivatala, amelyben Vargha Tamás Fidesz-képviselő a polgári hírszerzésért felelős államtitkár.

A Magyar Közlöny ugyanis szerda este közölte „az Információs Hivatal hivatásos állományú tagjainak illetményéről, juttatásairól, valamint a folyósítás és költségtérítés szabályairól” szóló rendelet módosítását. Ennek egyik bekezdése eddig így szólt:

„A kiküldött az ideiglenes külföldi kiküldetés elszámolása során nyilatkozik arról, hogy az ideiglenes külföldi kiküldetés időtartama alatt részesült-e olyan ebédben vagy vacsorában, amelyet nem kellett megtérítenie. Ha a kiküldött az ideiglenes külföldi kiküldetés időtartama alatt ebédben vagy vacsorában részesült, az adott napra – kivéve a külföldre utazás indulási és érkezési napjára – jutó napidíját és napidíj-kiegészítését étkezésenként 30%-kal csökkenteni kell.”

Ezt helyezik hatályon kívül július 22-étől. Attól kezdve a magyar hírszerzők – hiszen a Külügyhöz tartozó Információs Hivatal az ő szervezetük – könnyebb szívvel fogadhatják el a külföldi partnerek ebéd- vagy vacsorameghívását, mert emiatt nem csökkentik a napidíjukat.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.