A Blikk azt írja, hogy a polgármesteri hivatal egykori alkalmazottja egyedül nevelte a kisfiát, rossz anyagi körülmények között. Már régóta kilátástalannak érezte az életét.
Kevésen múlt, hogy nem vált vérfürdő helyszínévé a gyöngyösi városháza, miután szerda kora délután egy férfi egy pisztollyal és egy késsel felfegyverkezve hatolt be a polgármesteri titkárság folyosójára.
A Blikk azt írja, a hivatal munkatársainak higgadt fellépésén múlott, hogy a magából kivetkőzött, ordítva fenyegetőző 46 éves V. Tamás végül nem tudta használni fegyvereit a hivatalban.
A rendészek egyik vezetője rohant le, és értesítette a a rendőrséget, amíg a titkárság egyik munkatársnője megpróbálta lenyugtatni a férfit, akit korábbról már ismert, hisz V. Tamás 16 évvel korábban a polgármesteri hivatal munkatársaként dolgozott. A városgazda volt az, aki a férfi mögé lopózkodott, majd hirtelen kirántotta a kést az övéből. A rendőrök percek alatt a helyszínre értek, hat szirénázó autó állta el a városháza bejáratát.
V. Tamás a városháza közleménye szerint valóban évekig ott dolgozott. Kisfiát egyedül nevelte, rossz anyagi körülmények között éltek egy szociális bérlakásban. Munkája volt, dolgozott, jó kedélyű embernek ismerték.
A lap azt írja, hogy a támadó ruhája zsebéből egy kés és egy elektromos sokkoló is előkerült, ellene hivatalos személy elleni erőszak bűntett elkövetésének gyanúja miatt indult eljárás, a rendőrség őrizetbe vette, és előterjesztést tett letartóztatásának indítványozására.
A Blikk azt is közölte, hogy V. Tamás évekkel ezelőtt került kritikus helyzetbe, egy televíziós riportműsorban 2018-ban beszélt arról, hogy nehezen kap állást, kisfiáról és idős édesanyjáról is gondoskodnia kell. A férfi Facebook-oldalán olyan posztokat osztott meg, amelyek mintha utalnának arra, hogy egyre kilátástalanabbnak ítéli meg a helyzetét.
Frissítés:
Az Egri Törvényszék sajtószóvivője pénteken közölte, hogy a bíróság döntött a gyöngyösi polgármesteri hivatalban fegyverrel fenyegetőző férfi letartóztatásáról, a határozat még nem jogerős.
Az Egri Járásbíróság szerint tartani lehet attól, hogy a férfi szabadlábon hagyása esetén elszökne vagy elrejtőzne, ezzel meghiúsítva, illetve megnehezítve az ellene folyó eljárást. Emellett fennáll a veszélye, hogy a cselekményt folytatná vagy újabb hasonló tettet követne el. A nyomozóhatóság vizsgálja azt is, hogy az élet kioltására alkalmas eszközök birtokában a férfi elkövetett-e más, akár súlyosabb bűncselekményt.
A végzést az ügyész és a gyanúsított tudomásul vette, ám az egyelőre nem jogerős, mivel a védő nem volt jelen az ülésen, így neki öt munkanapja van jelezni esetleges fellebbezési szándékát.