Domány András
Szerzőnk Domány András

Hajas Barnabás határozatlan időre tölti be a posztot.

Hajas Barnabást június 1-től határozatlan időre nevezte ki bírónak Áder János köztársasági elnök.

A jogász, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem tanára először 2014-ben került be a hírekbe, amikor lemondott Trócsányi László igazságügyi miniszter mellett betöltött kabinetfőnöki tisztségéről, mert kiderült, hogy a korábbi munkahelyéről, az ombudsmani hivatalból megszerzett e-mailekkel alaptalanul vádolta meg Székely László akkori alapjogi biztost az ellenzékkel történt összejátszással. De ezután is a tárcánál maradt, sőt 2015 júniusában rábízták egy Speciális Ügyek Főosztálya nevű új szervezeti egység vezetését. 2018-ban több mint egy évre miniszteri biztos lett „a közigazgatási bíráskodás fejlesztésével kapcsolatos feladatok koordinálására, továbbá a kapcsolódó jogszabályok előkészítésével összefüggő feladatok irányítására és összehangolására”. Ezért helyettes államtitkári illetménynek megfelelő díjazást kapott.

2020-ban államtitkár lett. Az ő irányításával állt fel a családjogi szakértői munkacsoport és a családjogi civil munkacsoport, amelyek célja a kapcsolati erőszak elleni jogintézményeknek, a gyermekvédelmi jelzőrendszernek, valamint a kapcsolattartás szabályozásának a felülvizsgálata volt, és vezetésével dolgozták ki a „felkereső áldozatsegítés” koncepcióját.

2021 márciusában lemondott, az akkori közlemény szerint Hajas Barnabás a két évre meghatározott feladatokat nagyjából tíz hónap alatt elvégezte, új szakmai kihívásokat keres.

Ezeket most az ítélkezésben találta meg. Az ilyenkor a kinevezésből nem derül ki, hogy melyik bíróságon, milyen szakterületen fog dolgozni.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.