Azokon az osztályokon is egyre nagyobb a nyomás, amelyeken „még” nem koronavírusos betegeket látnak el.
Hetente több betegét veszíti el az a fül-orr-gégész, aki a 24.hu-nak név nélkül nyilatkozott arról, amit tapasztal. Egy nagy kórházban dolgozva a munkaidejének 90 százalékát koronavírus-fertőzöttek kezelésével tölti, azokat gyógyítja, akik nincsenek lélegeztetőgépen, de már oxigént kell, hogy kapjanak.
Mint mondta, a kórházban folyamatosan újabb Covid-osztályokat kell nyitni, az ellátás fele a koronavírusos páciensek kezelését teszi ki. Nem orvosokból, sokkal inkább ápolókból van hiány, és gondot jelent az is, hogy – mint fogalmazott – azokra az osztályokra, amelyek „még” nem Covid-osztályként működnek, rendkívüli terhelés hárul.
Arról is beszélt, hogy novemberhez képest is fiatalabbak a kórházba kerülő emberek, többségében 40 és 60 év közöttiek. Mivel az intenzív osztályon kevés a hely, előfordul, hogy az alapbetegségeik miatt nagyon rossz kilátásokkal bíró betegeket nem is tudják átvenni, hogy lélegeztetőgépre kerülhessenek.
Az orvos azt is megerősítette a 24.hu-nak, hogy a rezidensekhez – annak ellenére, hogy egy évtized tanulás áll mögöttük – nemcsak Orbán Viktor viszonyul úgy, mint „inasokhoz”, de sokszor a kórházak vezetői is. A betegek viszont sokkal hálásabbak most, mint korábban. Nekik azt üzente:
Ne féljenek kórházba kerüléstől, azért vagyunk ott, hogy segítsünk.