Itthon 2021. március. 13. 09:36

Csecsemőket is fertőz a Covid, egyre több gyerek kerül miatta a Heim Pál kórházba

2-3 hetes csecsemőket is kezelnek, és egyre több gyereknek van szüksége mesterséges lélegeztetésre vagy műtüdőre a koronavírus harmadik hullámában a kórház belgyógyászatát vezető Szabó László szerint.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

Két-három hetes újszülötteket is kezelnek koronavírus miatt a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetben - erről a Blikknek beszélt a kórház belgyógyászati osztályát vezető Dr. Szabó László. Az orvos szerint a harmadik hullámban, az elmúlt hat hétben megháromszorozódott a Covid miatt hozzájuk bekerülő gyermekek száma. Azt mondta, többen is lélegeztetőgépre vagy műtüdőre szorulnak, ami nem volt jellemző korábban.

Az előző hullámokban a gyerekeknél enyhébb tüneteket mutató betegség most már súlyosabb állapotot okoz: a náluk is jellemző az elhúzódó láz, a nagyon rossz közérzet, szaglásvesztés, köhögés, tüdőgyulladás, a betegséget követően a sokszervi gyulladás. Csecsemúkorútól 18 éves korig terjed a betegek kora.

Az orvos szerint míg korábban a vírus, ha bekerült egy családba általában egy embert betegített meg, most már mindenki elkapja.

Az osztályvezető főorvos a lapnak beszélt még arról is, hogy milyen utóhatásokat tapasztalnak a betegségen átesett gyerekeknél, és hogy szerinte hogy fogja bírni a kórház a terhelést.

Dr. Sófi Gyula: A gyerekek 25-30 százalékának van pszichés gondja, és ezen a Covid tovább ront

Szorongás, halálfélelem, tisztálkodási kényszer - csak néhány olyan pszichés probléma, amely jelentősen gyakoribb lett a gyermekek és a serdülők között a járvány kezdete óta. Sófi Gyula, a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet pszichiátriai osztályának osztályvezető főorvosa beszél a krónikus stresszhelyzet maradandó következményeiről, valamint a szülők és a társadalom feladatairól. Interjú.

Hirdetés
Gazdaság Ballai Vince 2025. január. 18. 20:00

Szorgosan szedegetjük a folyókból, de sok állam nem akarja elengedni a műanyagokat, amelyek szép lassan az agyunkra mennek

Halogatják a megállapodást a műanyagok visszaszorításáról az ENSZ tagállamai, miközben egyre inkább átjárják környezetünket, sőt már szervezetünket is a mikroműanyagok. Sokszor meglepően nagy koncentrációban jelennek meg hazai vizeinkben, a szakértők aprólékosabb szennyvíztisztítást, nagyobb odafigyelést és egységes mérést szorgalmaznak, ami még a jövő zenéje. Addig maradnak a folyótakarítási akciók, amelyekből minden korábbinál többet szerveztek tavaly. Mind a műanyaggyártásnál, mind a folyótakarításnál kulcskérdés, hogy a forrásnál kellene kezdeni a munkát.