Bűnügyi felügyeletbe került a koronavírussal fertőzött betegek kezelésére szolgáló gyógyszerrel üzletelő orvos és ismerőse a Fővárosi Törvényszék másodfokú tanácsának döntése értelmében.
A férfit és a nőt sikkasztással, foglalkozás körében elkövetett szándékos veszélyeztetéssel, vesztegetéssel, valamint önálló intézkedésre jogosult személy által kötelességszegéssel, üzletszerűen elkövetett vesztegetés elfogadásának bűntettével gyanúsítják.
Őrizetbe vettek egy budapesti orvost, aki koronavírus-gyógyszerekkel üzletelhetett
Az ügyészség szerint az orvos emberek életét tette ki veszélynek.
A törvényszék közleménye szerint az orvosként dolgozó férfi több alkalommal pénzt fogadott el a nőtől azért, hogy az őt foglalkoztató kórház tulajdonát képező favipiravir hatóanyagú gyógyszerből a kért mennyiséget megszerezze.
Az orvos emellett, ugyancsak pénzért, elintézte, hogy a nő és koronavírusos ismerősei soron kívüli kórházi ellátásban, illetve esetenként indokolatlan vizsgálatokban részesüljenek.
Az orvost, ha bűnösnek találják, akár 15 év, társát pedig 7 év 6 szabadságvesztésre ítélhetik.
Az ügyészség a szökés, elrejtőzés veszélye, a bizonyítás megnehezítésének vagy meghiúsításának, valamint a bűnismétlés lehetőségének veszélye miatt indítványozta a gyanúsítottak letartóztatását, és jelentett be fellebbezést. Bár a Fővárosi Törvényszék osztotta az elsőfokú bíróságnak a gyanúsítottak személyi körülményeire vonatkozó megállapításait, úgy ítélte meg, hogy az eljárás tárgyi súlya, az elkövetés körülményei, valamint a bűncselekmények büntetési tétele megalapozza mindazt, amire az ügyészség hivatkozott. Az indokolásban pedig arra is felhívta a figyelmet, hogy a másodrendű terhelt ellen két büntetőeljárás is folyamatban van.
Mindezekre tekintettel a másodfokú bíróság úgy ítélte meg, hogy mindenképpen szükséges és indokolt a kényszerintézkedés alkalmazása. A gyanúsítottak számára bűnügyi felügyeletet rendelt el azzal, hogy mozgásukat nyomon követő technikai eszközzel kell ellenőrizni.