Itthon hvg.hu 2021. január. 28. 12:50

Szakított egymással Csepel két vezető fideszes politikusa

A két politikus viszonya a 24.hu szerint azért romlott meg, mert Németh Szilárd továbbra is főnökként próbálta irányítani a kerület ügyeit, Borbély Lénárd polgármester ezt egyre kevésbé fogadta el.

Szakított egymással Csepel két vezető fideszes politikusa – értesült a 24.hu több forrásból. Németh Szilárd Fidesz-alelnök és Borbély Lénárd polgármester több mint másfél évtizedig közösen irányította a csepeli Fideszt, majd 2010-től az önkormányzatot is együtt vezették: Németh polgármestersége idején Borbély volt a helyettese, 2014-ben pedig, amikor előbbi a parlamentet választotta, utóbbi maradt Csepelen, polgármesterként.

Egy ideje azonban vége szakadt a csapatmunkának: a 24.hu-nak több, a helyi ügyeket jól ismerő forrás megerősítette, hogy Németh Szilárd olyannyira eltávolodott korábbi csepeli csapatától, hogy mára lényegében megszűnt a kommunikáció a két oldal között.

A portál önkormányzathoz közeli forrásokra hivatkozva azt írja, hogy a két politikus kapcsolata azért romlott meg, mert Németh Szilárd továbbra is „főnökként” próbálta irányítani a kerület ügyeit, Borbély viszont egyre kevésbé fogadta el az utasításokat.

A feszültséget többek között az váltotta ki, hogy tavaly decemberben Németh Szilárd hatalmas sportingatlan-portfóliót hozott létre maga körül, a kerületvezetést pedig voltaképpen kizárta az irányítása alatt futó ingatlanügyekből.

A Németh Szilárd által alapított Kozma István Magyar Birkózó Akadémia (KIMBA) 2020. december elején szerezte meg a kerület 12 ezres befogadóképességű futballstadionját, valamint két vízitelepet a tíz leggazdagabb magyar közé tartozó Jellinek Dániel Indotek Csoportjától. A portál szerint Németh Szilárd azzal reklámozta a stadion megszerzését, hogy a csepelieknek hozta vissza magánkézből a létesítményeket, ám az önkormányzat nem is tudott a készülődő akcióról.

Borbély a 24.hu kérdésére azt közölte, hogy az alapítvány nem válaszol az önkormányzat által elküldött kérdésekre, így egyelőre fogalma sincs arról, hogy mi lesz a sportteleppel és a stadionnal.

Történt ez azután, hogy a KIMBA épp csak befejezte a csepeli birkózócsarnok építését, az akadémiai sportolók elhelyezésére szolgáló kollégium megépítése viszont még el sem kezdődött, hiszen azt megtorpedózta az önkormányzat. Borbély Lénárd be is jelentette, hogy nem járul hozzá a szükséges, Kis-Duna melletti telek eladásához, és a kollégium megépítéséhez sem, hiszen a kollégium helyszínét úgy kell megválasztani, hogy az összhangban legyen a csepeliek akaratával. Ez is táplálta a két politikus közötti feszültséget.

Az önkormányzati lapban a polgármester egy iskolafelújítási ügyben is Németh Szilárd szerepét firtatta. A kormány 2017 decemberében 5 milliárd forintot adott a csepeli önkormányzatnak a Jedlik Ányos Gimnázium felújítására a Fidesz alelnökének közbenjárása után. A diákokat két éve ki is költöztették az épületből, csakhogy az elmúlt három év nem volt elég ahhoz, hogy a munkák elkezdődjenek, mivel állami támogatás nem fedezi az elkészült tervekhez szükséges építési költségeket.

Németh Szilárd egyébként semmilyen, Csepelhez kötődő hivatalos funkciót nem tölt be. A 2014-es és a 2018-as egyéni országgyűlési képviselői választást is elvesztette a körzetben. A csepeli Fideszben úgy tudják, hogy Németh jövő tavasszal újra megpróbálkozik a mandátumszerzéssel. A lap kereste mindkét politikust, hogy reagáljanak a feszült viszonyukról szóló információkra, de nem válaszoltak.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.