Itthon hvg.hu 2020. október. 28. 09:01

Kövér eddig 79 millióra büntette a képviselőket, Jakab Péter fizette a legtöbbet

A teljes összeg 0,6 százalékát sem éri el a kormánypárti képviselőkre kiszabott bírság.

Összeszedte a Népszava, mennyi büntetést szabott ki parlamenti képviselőkre 2010 óta az Országgyűlés fideszes elnöke, Kövér László. A lap a 24.hu korábbi közérdekű adatigénylésére és saját, idénre vonatkozó számításai szerint a házelnök összesen 79 millió forintot vont el a politikusoktól, elsősorban az ellenzékiektől; az összegnek mindössze 0,56 százalékát kellett kormánypártiaknak befizetniük.

A legnagyobb összeget, 5,7 millió forintot Jakab Péter fizetéséből vonták le. Ebből a legtöbbet, 4,4 millió forintot hétfői döntésével vett el Kövér a jobbikos képviselőtől a múlt heti akciója miatt: október 19-én egy zsák krumplit próbált letenni Orbán Viktor miniszterelnök asztalára a Parlamentben, hogy a borsodi időközi választás fideszes trükkjeire hívja fel a figyelmet.

A büntetéseket a képviselők fizetéséből vonják le, Jakab így a szabályok szerint egy ideig csak minimálbérnyi juttatást kaphat. A politikus erről azt mondta a lapnak: osztanak, szoroznak a feleségével, és mint mindent, ezt is meg fogják oldani.

Kövér 4,4 millióra büntette Jakabot a krumplis akciója miatt

Rekordbüntetést kapott Jakab Péter a múlt heti, krumpliszsákos akciója miatt.

A büntetések összegét tekintve Tordai Bence, a Párbeszéd politikusa áll a második helyen: tőle eddig 2,5 millió forintot vontak el.

A Népszava emlékeztetett: a pénzbüntetések a fideszes parlamenti többség által elfogadott "lex Hadházy" életbe lépése óta emelkedtek meg drasztikusan, azután, hogy Hadházy Ákos független képviselő az önkormányzati választás után táblákat tartott a parlamentben felszólaló Orbán Viktor elé. Az egyiken az volt olvasható: muszáj hazudnia, mert túl sokat lopott. A pénzbüntetéseket a legsúlyosabb esetekben kiszabható egyhónapos fizetésmegvonásról hat hónapra emelték, de már az Országgyűlésből is kitilthatók a képviselők.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.