A tiszti főorvos ismertette a számokat. Megvan a vírus legfiatalabb halottja is, a 21 éves nőnél már a halál után mutatták ki a vírust.
Müller Cecília országos tiszti főorvos és Kiss Tibor rendőr alezredes szerda délelőtt is megtartotta szokásos online sajtótájékoztatóját.
A legújabb számokkal kapcsolatban Müller kiemelte, az elhunyt betegek életkora széles határok közt mozog, például egy 21 éves nő is köztük van, de hozzátette, nála valószínűleg nem a koronavírus volt a halál oka, és a fertőzést magát is csak a halál után vették észre.
A tiszti főorvos a múlt héttel bezárólag értékelte a halálozási adatokat is: a halottak átlagéletkora 76,4 év, a legidősebb közülük 103 éves. Az összes regisztrált fertőzött 2,6 százaléka halt meg, de figyelmeztetett rá, hogy csökkenni kezdett az elhunytak átlagéletkora.
Eddig 52 olyan halottja van a vírusnak, akiknél nem találtak semmilyen társbetegséget.
Kiss Róbert rendőr alezredes közölte, változtak a beutazási szabályok Románia területére: a Magyarországról Romániába beutazó 14 napos hatósági karanténba kerül, ennek feloldását a tizedik nap után lehet kezdeményezni negatív PCR-teszttel. Ezek közül kivételt képeznek azok, akik 72 óra után elhagyják az országot, és van egy két napnál nem régebbi negatív tesztjük.
69 rendőri intézkedés történt: 28 esetben azért, mert valaki nem viselt maszkot tömegközlekedésen, ebből három esetben helyszíni bírságot is kiszabtak, 41 esetben pedig az üzletekben volt baj a maszkviseléssel.
Az újságírói kérdésekre válaszolva elmondta Müller,
a járványügyi adatok indokolják már, hogy több laboratórium is bekapcsolódjon a tesztelésekbe, kedden újabb kettőt jelöltek ki.
A koronavírus hosszú távú hatásairól is nyilatkozott: főképp azoknál kerülnek elő, akik súlyosan vészelték át a fertőzést. Azt viszont hangsúlyozta, ezek az ismeretek még megerősítésre várnak követéses vizsgálatok után. Az átesettek tíz százalékánál fáradtságot, gyengeségérzetet és elnyúló gyógyulási szakaszt vettek észre.