A legtöbben pedagógusok lennének.
Véget ért az idei pótfelvételi, a már felvett 68 ezer fiatal mellé további csaknem 10 ezren szeretnének bekerülni az egyetemek és főiskolák szeptemberben induló képzéseire – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium a Magyar Nemzettel.
A jelentkezők több mint 64,3 százaléka alapképzésre, 16 százaléka mesterképzésre, 11,2 százaléka felsőoktatási szakképzésre, 8,5 százaléka pedig osztatlan képzésre szeretne bejutni.
A ponthatárokat várhatóan augusztus 27-én hirdetik ki, a legtöbben pedig pedagógusképzésre szeretnének bejutni, ez 906-an jelölték meg.
Sokan választották a gyógypedagógiát, a tanító és óvodapedagógus, valamint a gazdaságinformatikus, továbbá gazdálkodási és menedzsment képzéseket. Azt is írják, hogy az önköltséges képzésre jelentkezők közül magasan vezet a jogászképzés 614 felvételizővel. A leendő joghallgatóknak egyébként 250-300 ezer forintot kell fizetniük szemeszterenként, hogy tanulhassanak.
A Magyar Nemzet szerint az idei pótfelvételi különleges volt, mert második körben jellemzően nem szoktak ingyenes helyeket hirdetni az intézmények, ebben az évben viszont bizonyos képzési területeken és szakokon kínáltak állami ösztöndíjakat – írta a kormányközeli lap.
A pótfelvételi eljárás során a legtöbben, 866-an a Debreceni Egyetem képzéseire jelentkeztek, majd a Pécsi Tudományegyetem, a Budapesti Gazdasági Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Szegedi Tudományegyetem következik a népszerűségi listán.