Itthon hvg.hu 2020. április. 01. 16:33

Egy osztrák tévé hatszor kérdezte meg Varga Judittól, miért nincs időbeli korlátja a felhatalmazási törvénynek

Az osztrák közszolgálati ORF riportere még példákat is hozott a műsorban: Franciaországban két, Olaszországban pedig hat hónapra hirdették ki a rendkívüli állapotot. Magyarországon viszont ez korlátlan időre szól.

Varga Judit igazságügyi minisztert kérdezte az osztrák közszolgálati ORF csatorna kedd este a felhatalmazási törvényről, és arról, Magyarországon miért nincs időbeli korlátja ennek.

A beszélgetést a 444.hu szúrta ki. Mint írják, a riporter mindvégig fáradhatatlanul próbálta megtudni Vargától, hogy miért hoz az ország drasztikus intézkedéseket, ha nálunk mindössze 500 koronavírusos eset van. A miniszter erre úgy felelt, hogy az nem statisztikai kérdés, mert az egész kontinens válságban van, és a védekezés mindenhol ugyanazt a mintát követi.

Azt is mondta a miniszter, hogy más országokban is bevezették a rendeleti kormányzást, de a riporter itt megállította Vargát, s úgy felelt: „Elnézést, miniszter asszony, ez nem igaz. Nincs még egy ország, ahol a veszélyhelyzetet időkorlát nélkül vezették be.” A műsorvezető példa gyanánt Franciaországot és Olaszországot említette, ahol kettő, illetve hat hónapra hirdették ki a rendkívüli állapotot.

Varga erre azt mondta, hogy minden európai országban eltérőek az alkotmányos hagyományok, emellett a parlamentre is hivatkozott, amely szerinte hatályon kívül helyezheti a veszélyhelyzetet, ha ezt indokoltnak találja. A kérdező erre rákontrázva viszont azt mondta, hogy a parlamentben kétharmada van a Fidesznek. Miután ismét a miniszterhez került a szó, Varga úgy felelt, hogy ez már egy politikai kérdés, a választók így döntöttek.

A 444.hu szerint Vargától összesen hat alkalommal próbálta megtudni a riporter, hogy miért nincs időkorlátja a felhatalmazásnak, de eredménytelenül, hiszen nem kapott kielégítő választ a kérdésére. Az adást itt lehet megtekinteni.

Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.