Itthon hvg.hu 2020. február. 18. 16:33

Orbán megírta a Néppártnak, szerinte mi a helyes irány

A magyar miniszterelnök szerint sokkal jobban ki kellene fejezni a pártcsalád sokszínűségét.

Memorandumot írt Orbán Viktor az Európai Néppártnak (EPP), a levelet Novák Katalin család- és ifjúságügyért felelős államtitkár tette közzé a Facebook-oldalán.

A dokumentumban Orbán először méltatta a pártcsaládot, amely nélkül szerinte nem sikerült volna kiszorítani a Szovjetuniót Kelet-Európából, és amely hangosan képviselte és állt ki a hagyományos keresztény családmodell mellett. A miniszterelnök azonban most úgy látja, hogy az EPP szembe megy korábbi elveivel, Fidel Castrót és Karl Marxot élteti, a hagyományos családmodell helyett pedig a genderideológiát hirdeti, a „gyerekek születése helyett a tömeges migrációban” látja a megoldást a népesedéi problémára.

Orbán azt vágta a Néppárthoz, hogy nem vállalja fel a harcot baloldali-liberális szellemi körökkel és médiával.

„Egy centrista, keresztény jobboldalról baloldali irányba csúszó pártszövetség lettünk

– fogalmazott a miniszterelnök.

A kormányfő azt javasolja a pártcsaládnak, hogy fontolja meg stratégiai irányvonalának módosítását, és térjen vissza Wilfried Martens örökségéhez. (A belga politikus 1976-ban alapító tagja és 1992 óta elnöke volt az Európai Néppártnak. 2006. október 23-án a Fidesz nagygyűlésén a magyar kormányt élesen bíráló és Orbán Viktort támogató beszédet mondott.)

Orbán zárásképpen azt kérte, hogy az EPP vezető testületeiben fejeződjön ki a pártcsalád sokszínűsége, és a centrista irányvonal mellett a jobboldali keresztény irányzat képviselői is kapjanak helyet.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.