A többi intézménynek így havonta négy ügyelettel többet kell majd vállalnia.
Alig néhány hónap telt el azóta, hogy tavaly novemberben a Péterfy Sándor Utcai Kórház is visszaállt az érsebészeti ügyeleti rendszerbe, mára viszont kiderült, hogy egyetlen érsebész szakorvossal és a mellette dolgozó rezidenssel nem tudják vállalni a feladatot – írja a Medical Online.
Február 1-jétől a többi, budapesti érbetegellátást nyújtó intézménynek így havonta négy ügyelettel kell majd többet ellátnia.
„A budapesti érsebészeti ellátás kritikus helyzete a krónikus, és folyamatosan tovább romló munkaerőhiányból ered, országszerte kevés a az akut érbeteg ellátáshoz kellő gyakorlattal rendelkező érsebész” – mondta a lapnak dr. Szeberin Zoltán, a Magyar Angiológiai és Érsebészeti Társaság (MAÉT) elnöke, aki elmondta azt is, hogy a szakma előre jelezte, hogy a szakemberhiány miatt nem lehet majd a minimumfeltételeknek megfelelő létszámban betölteni az üres álláshelyeket a Péterfyben.
A vonatkozó rendelet egyébként 3 fő érsebész alkalmazását írja elő, amelynek maradéktalan betartását több intézményben sem tudják teljesíteni a lap szerint.
Tavaly márciusban a Péterfy lemondta az akut érsebészeti ellátást, júniusban érsebész szakorvosának halála miatt kényszerült ugyanerre a kórház. Később a helyzet rendeződni látszott, azonban szeptemberben a Péterfy „hosszabbítást” kért, így végül november elejéig a Semmelweis Egyetem Városmajori Klinikája, a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet (GOKI), a Szent Imre Kórház, a Bajcsy Zsilinszky Kórház és a Honvédkórház vette át a készenléti ügyeletet.
Február 1-jével azonban nemcsak az akut, hanem a krónikus betegek ellátását is meg kell oldani, akik a fővárosból és annak agglomerációjából érkeznek. Lapunk egyébként úgy értesült, hogy az ország legnagyobb (35 ágyas) és legforgalmasabb angiológiai osztályát megtartja a Péterfy, írja a Medical Online.