Magid Magid szomáliai menekültből lett európai parlamenti képviselő. Reméli, hogy a magyarok nem hiszik azt, hogy a világ összes menekültje hozzánk akar jönni.
Az Orbán Viktorhoz és Nigel Farage-hoz hasonló politikusok a saját nemzetük tagjait fordítják egymás ellen a menekültek elleni gyűlöletbeszéddel – mondta az Indexnek adott interjújában a szomáliai menekültből lett európai parlamenti képviselő, Magid Magid.
A UKIP euroszkeptikus brit párt előretörése és a gyűlöletbeszéd elterjedése miatt lett belőle politikus. Arról vált ismertté, hogy Sheffield polgármestereként kitiltotta a városból Donald Trump amerikai elnököt.
Szerinte az EU nem áll olyan közel a polgáraihoz, amennyire ő szeretné, mert sokan nem tudják, mit tesz értük az EU, és nem tudnak róla, hogy az EU-nak köszönhető az ingyenes roaming.
A magyar miniszterelnökről, Orbán Viktorról is volt néhány gondolata, azt mondta, Orbán vagy Salvini nem látják, hogy a bevándorlók tulajdonképpen többet tesznek be a közösbe, mint amennyit elvesznek.
Ha a népességszám csökken, több képzett emberre van szükség a lehető legjobb gazdasági teljesítményért. Ha az Egyesült Királyságot nézzük, még a konyhánk is megváltozott emiatt, és Nagy-Britannia nem lenne az bevándorlók nélkül, amit ma ismerünk.
A Fidesz elnökéhez hasonló politikusok szerinte az “oszd meg és uralkodj stratégiát követik”, hiszen valójában “a munkásosztályt sokkal több minden köti össze a bevándorlókkal, mint azokkal az emberekkel, akik odafenn a döntéseket hozzák”.
"Óriási problémát jelent egész Európában az antiszemitizmus, az iszlamofóbia, vagy a cigányellenesség. El kell ismernünk, hogy minden csoport küzd valamilyen nehézségekkel, és csak együttműködve tudjuk ezeket leküzdeni" – mondta.
Magid a kormányközeli sajtóban gyakran elhangzó kijelentésekre is reagált. Mint mondta, “mindenkinek van egy kollektív felelőssége, még a legszegényebb országoknak is”, de igazságtalan lenne azt mondani, hogy minden EU-s ország azonos számú menekültet kell, hogy befogadjon.
Arról is beszélt, hogy nem akar az egész világ Magyarországra menni és reméli, hogy a magyarok sem látják ezt másként. “Az Európai Unió tagjának lenni azt jelenti, hogy a tagállamok megpróbálják együtt megoldani a problémáikat. Úgy érzem, hogy Magyarország nem vette ki a részét a többi EU-s ország megsegítéséből. De nem csak Magyarországról van szó, az Egyesült Királyság teljesítménye sem túl rózsás ez ügyben” – mondta a brit EP-képviselő.
Ahogy a menekültekkel bánunk, az mutatja, milyen Európai Uniót is szeretnénk: hogy valóban egy olyan EU-t akarunk, amelyik együttérző, és megvan a bátorsága, hogy a világot érintő problémákkal foglalkozzon, amelyek amúgy a saját problémáink is.