Az alapító szerint nem sikerült megértetni a minisztériummal, hogy ugyanazt tanítják a gyerekeknek, csak máshogy, és ezért nem kapott akkreditációt a Budapest School.
Nem szerezte meg az akkreditációt a Budapest School erre a tanévre - írja a 24.hu.
A Halácsy Péter, a Prezi társalapítója által létrehozott alternatív iskolahálózat négy éve indult, és bár májusban az Emberi Erőforrások Minisztériuma elfogadta az intézmény kerettantervét, egy nyári törvénymódosítás új követelményeket határozott meg.
A lap azt írja, a Budapest School még a nyári törvénymódosításoknak is igyekezett megfelelni, de nem sikerült dűlőre jutniuk a minisztériummal és a kormányhivatallal, így nem sikerült államilag elismert iskolává válniuk.
Halácsy Péter a lapnak azt mondta, azért szorgalmazzák az akkreditációt, hogy saját bizonyítványt adhassanak ki, és hogy a diákoknak ne kelljen különböző iskolák vizsgakövetelményeinek megfelelniük, jelenleg ugyanis a Budapest Schoolban tanuló gyerekeknek félévente el kell mennie felmérőt írni egy államilag elismert iskolába. Halácsy elmondása szerint a diákok eddig sikeresen vizsgáztak, de az iskolahálózat növekedésével ez egyre macerásabb lett, a tanulás helyett pedig egyre inkább a vizsgamegfelelés került középpontba.
Az alternatív kerettanterv tantárgyainak ez év nyarától 70 százalékban meg kell egyezniük az állami kerettantervével, Halácsy elmondása szerint pedig a Budapest School nyáron frissített tanterve teljesen megegyezik az államival, csak kisebb darabokra, tanulási eredményekre bontva, a végeredmény azonban ugyanaz. Szerinte a gyerekek ugyanazt megtanulják, mint más gyerekek más iskolákban, csak más úton jutnak el a tudásig, viszont ezt nem sikerült megértetniük a minisztériummal.
Akkreditációs kérelmüket a következő tanévre is beadják, az elbírálásig pedig óvodás és egyéni munkarendes gyerekek tanulóközösségeként folytatják.