Itthon MTI/hvg.hu 2019. november. 11. 12:12

Eredményt hirdettek Nyéstán, ahol autóval vitték a szavazókat a megismételt választáson is

Fehér Gyula lett a polgármester a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Nyéstán, ahol vasárnap megismételték az önkormányzati választást.

Önkormányzati választás 2019
Friss cikkek a témában

A település honlapjára feltett jegyzőkönyv szerint a község névjegyzékében szereplők három független polgármesterjelölt közül választhattak.

Mikó Norbert 37, Fehér Gyula 42 voksot kapott, Szabó Tamás Ákosra senki nem szavazott. A képviselő-testületi helyekért öten indultak, Mata László és Fehér-Vigóczki Ildikó lett önkormányzati képviselő.

Nyésta volt az országban az egyetlen település október 13-án, amelynek választási eredményeiről a választási iroda a szavazás után nem közölt adatokat. A településen a választásra jogosultak számának irreális növekedése miatt tartottak megismételt szavazást.

Azóta 7 ember lakcímét törölte a kormányhivatal, az Index vasárnap a helyszíni riporttal jelentkezett. Azt tapasztalták, hogy a szavazókat autóval vitték szavazni. Aranyosi István falukutató szerint volt olyan polgármesterjelölt, aki délig háromszor is fordult.

Nyéstán ugyanis ténylegesen mindössze 13-15 ember él. A májusi európai parlamenti választáson 26 ember szerepelt a névjegyzékben, októberben azonban már 98.

További 15 ember bejelentkezését a kományhivatal jogi problémák miatt visszavonta, "de a választási törvény alapján a megismételtetett szavazás névjegyzékét kell ilyenkor figyelembe venni, így ők ugyanúgy szavazhatnak, mint az itt élők". Maradt tehát szinte minden ugyanúgy, ahogy első alkalommal.

A faluért Fehér Gyula polgármesterjelölt és Gömöri Attila képviselőjelölt harcolt, az egyik ökofalut szeretne, a másik üdülőt, hogy megmentse a települést. Mikó Norbertet az indulásra Gömöri kérte fel.

Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.