Rajk László özvegye ugyanígy tiltakozását fejezte ki.
Bélyegsorozatot tervez a Magyar Posta és a „30 éve szabadon” Emlékbizottság. A döntés értelmében Csengey Dénes, Csoóri Sándor, Csurka István, Karátson Gábor, Krassó György, Rajk László, Sütő András és Solt Ottilia azok, akik a „rendszerváltoztatásban aktív és meghatározó szerepet vállaló közéleti személyek” azon kiválogatott, szűk körébe tartoznak, „akik kiállásukkal, áldozatvállalásukkal járultak hozzá közös identitásunknak legnemesebb hagyományainak erősítéséhez”. Erről tájékoztatta levélben például Rajk László özvegyét a bizottság, vagyis Schmidt Mária.
Az emlékbizottság tagjai pedig Kövér László, Gulyás Gergely, Lezsák Sándor, Szijjártó Péter, Balog Zoltán, Rogán Antal, Boross Péter, Papp Dániel, Szakály Sándor, Németh Zsolt, Orbán Balázs, Fekete Péter, Vashegyi György, M. Kiss Sándor, Karas Monika, Kónya Imre és Varga Benedek.
Rajk Judit hosszú levélben tiltakozott Schmidt Máriánál, erről a lenti cikkben számoltunk be az Élet és Irodalom alapján:
Rajk László özvegye tiltakozik, amiért Schmidt Máriáék emlékbélyeget akarnak kiadni elhunyt férjéről
„A halottak nem beszélnek" - írja Rajk Judit az Élet és Irodalomban.
Szintén az Élet és Irodalom közli Solt Ottilia lányának nyílt levelét, ő is tiltakozik. Hegedűs Judit az alábbi levelet tette közzé:
„Tisztelt Schmidt Mária Kormánybiztos Asszony!
Értesültem róla, hogy az Ön által vezetett „30 éve szabadon” kormányzati Emlékbizottság javaslatára édesanyám, Solt Ottilia is szerepelne a Magyar Posta Zrt. egyik új emlékbélyeg-sorozatán, mely a rendszerváltásban meghatározó szerepet vállaló személyek előtt tisztelegne.
Édesanyám valóban meghatározó személyisége volt mind a Demokratikus Ellenzéknek, mind a rendszerváltásnak.
A kormány és Emlékbizottsága azonban sem a Demokratikus Ellenzékről, sem Édesanyámról nem emlékezett meg az évforduló kapcsán, szerepüket eltitkolta, liberális hitvallásukat a kormány és az Emlékbizottság számos tagja nyilvánosan gyalázta.
Édesanyám emléke előtt egyedül az oktatási miniszter által 1997-ben létrehozott „Solt Ottilia-díj” tisztelgett, amelyet az Orbán-kormány indoklás nélkül megszüntetett.
Ezért hiteltelennek, álságosnak tartom az Önök emlékbélyeg-akcióját, és benne Édesanyám nevének, képmásának felhasználását a család nevében megtiltom.”