Itthon hvg.hu 2019. november. 08. 07:23

Nagy változás kezdődött a CEU bécsi kampuszán

Történetében először alapképzéseket indít az egyetem, az új szakokon jövőre kezdődik a tanítás.

Történetében először alapképzéseket indít a CEU bécsi kampuszán – közölte az egyetem. Az új szakokon 2020 szeptemberétől kezdhetik meg tanulmányaikat a diákok.

A Filozófia, Politika és Közgazdaságtan (PPE – Philosophy, Politics and Economics), illetve a Kultúra, Politika és Társadalom (CPS – Culture, Politics and Society) szakok a legkiválóbb amerikai és európai hagyományokat ötvözik. Céljuk, hogy naprakész egyetemi alapképzést nyújtsanak. A kurzusokat az egyes tudományterületek vezető professzorai tartják.

„Új, interdiszciplináris alapképzéseink komoly és elmélyült munkát követelnek majd a diákjainktól. A legokosabb és legjobb diákokat keressük a világ minden tájáról” – mondta Michael Ignatieff, a CEU elnök-rektora.

A programokat Ausztriában és az Egyesült Államokban is akkreditálták.

„A CEU számára jelentős pillanat, hogy alapképzést indít. A világszínvonalú mester- és doktori képzéseink erősségeire épülő programjainkat ambiciózus, nemzetközi tapasztalatokra vágyó diákoknak ajánljuk” – mondta Liviu Matei, a CEU rektorhelyettese.

A Kultúra, Politika és Társadalom (CPS) alapképzés olyan készségeket kínál a diákoknak, amelyek elengedhetetlenek lesznek a jövő munkaerőpiacán.

A szakot kifejezetten azzal a szándékkal alkottuk meg, hogy olyan tájékozott világpolgárokat neveljen, akik képesek megkülönböztetni a tényeket a hazugságoktól, akik képesek tudást létrehozni és azt kritikusan elemezni, és akik munkájukkal jobbá teszik a társadalmat – mondta Dorit Geva, a CEU alapképzéseiért felelős dékánja, aki egyúttal a CPS szakfelelőse is.”

A Filozófia, Politika és Közgazdaságtan (PPE) alapképzés mély ismereteket nyújt a program által képviselt mindhárom tudományterületen.

„A Filozófia, Politika és Közgazdaságtan alapképzés felkészíti a diákokat arra, hogy eligazodjanak korunk összetett és sokszor ellentmondásos világában” – mondta Tim Crane professzor, a PPE szakfelelőse és a CEU Filozófia tanszékének vezetője.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?