Néhány fát addigra már kivágtak, hogy megépülhessen az oda tervezett "családi szabadidőpark".
A főpolgármester döntése nyomán nem vághatnak ki több fát Budapesten az új családi szabadidőparkok kialakításához kapcsolódva – ezt a Főkert közölte a 24.hu kérdésére. A lap eredetileg arra volt kíváncsi, hogy a Hajógyári-szigeten hány fa esik áldozatul a munkálatoknak.
Főpolgármester úr általánosan leállította a fakivágásokat. Így minden területen, a Tabánban is és a Hajógyári-szigettel kapcsolatban is, társaságunk egyeztetéseket folytat
– válaszolta a Főkert.
A hét új családi szabadidőpark létesítéséről augusztus közepén érkezett a bejelentés. A közlés szerint
- az I. kerületben a Tabánban,
- az óbudai Hajógyári-szigeten,
- a VIII. kerületi II. János Pál pápa téren,
- a XI. kerületben a Függetlenségi parkban,
- az Egyetemisták parkjában,
- a gazdagréti Kaptató sétányon,
- valamint Csepelen a Csillagtelepen
létesül ilyen, kültéri edzőeszközökkel, sportpályák, futókörökkel, játékokkal, jobb közvilágítással, utcabútorokkal, ivókutakkal, valamint wifivel, UV-sugárzásmérővel és fényforrással felszerelt okososzlopokkal. A munkálatok augusztus elején kezdődtek meg, a tervek szerint szeptember közepén adták volna át az első megújult parkokat, de Tarlós István döntése nyomán a kivitelezés biztosan csúszni fog.
A Hajógyári-szigetre egy bekerített, gumiburkolatos sportpályát, két gyepes röplabdapályát, pingpongasztalt, fitneszteret, valamint burkolt és gyepes pihenőtereket terveznek, "mindezt egy többszintes növényállománnyal ellátott pihenőparki környezetben".
Mivel mindehhez előbb meg kell tisztítani a területet, több fát már kivágtak. A Főkert korábban azt írta a Hajógyári-szigeten kijelölt részre, hogy az ottani fák állapota az idén tavaszi felmérés alapján leromlott állapotú volt, így "kiírásra kerültek a szükséges faápolási és egészségügyi fakivágási intézkedések. A cserjeállomány nem jelentős, az elvadult, erősen elöregedett állomány lecserélésre kerül" – emlékeztet a 24.hu.
A Tabánban a szabadidőpark építése miatt 43 fát terveztek kivágni, de amikor Tarlós István erről értesült, azonnal leállíttatta. Később a környezetvédelemi főpolgármesteri biztosnak kinevezett Szabó József az egész építkezést felfüggesztette.