Itthon hvg.hu 2019. szeptember. 03. 15:06

Trócsányi után újabb fideszes jelöltből nem lesz a héten EP-bizottsági alelnök

Hidvéghi Balázst az EP igazságügyi bizottságába szánnák alelnöknek, de nem szavaztak róla.

Hivatalosan is megerősítette az Európai Parlament sajtószolgálata, hogy elhalasztották a döntést Hidvéghi Balázs jelöléséről az Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottságban (LIBE) – írta az Index.

A fideszes képviselőt még júliusban jelölte a szakbizottság egyik alelnökének az Európai Néppárt, de több frakció tiltakozásának hatására elhalasztották a szavazást. Az újabb fordulót szeptember 4-én tartották volna, de egy nappal előtte kiderült, hogy a kérdést ismét levették a napirendről.

Az ügy pikantériája, hogy a LIBE bizottság a tagállamok emberi jogi helyzetével is foglalkozik, ők készítették el és terjesztették az Európai Parlament elé a Sargentini-jelentést is.

A hírt a Fidesz–KDNP EP-frakciója még nem kommentálta, megtette viszont az ügyről beszámoló Dobrev Klára.

A Demokratikus Koalíció EP-képviselője Facebook-oldalán azt írta: „a Néppárt megértette, hogy azok után, hogy a Fidesz feldúlta a Magyar Köztársaságot, képviselőit senki nem fogja megválasztani. Ezért aztán, hogy megmeneküljenek egy kínos vereségtől, Hidvéghit már el se merik indítani.”

Trócsányi László tegnap jelentette be, hogy visszalép alelnöki jelölésétől az alkotmányügyi szakbizottságban, mert hivatalosan is jelölt lett az Európai Bizottságban, így már nem tudná azt felelősséggel vállalni.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.