A baleset idején másodfokú viharjelzés volt érvényben.
A balatonfüredi vízirendőröket péntek délután értesítették arról, hogy a parttól nagyjából 600 méterre felborult egy vitorlás, amiről hárman a vízbe estek. Az egyenruhások a bajbajutottakat kimentették a vízből, majd mindannyiukat épségben a kikötőbe szállították.
A baleset idején a tavon másodfokú viharjelzés volt érvényben.
A történtek nyomán a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság ismét felhívta a figyelmet arra, hogy a vízen, vagy a vízben különösen fontos betartani a viharjelzési szabályokat, figyelni egymásra, társainkra, gyermekeinkre, hiszen egy veszélyhelyzet nagyon gyorsan kialakulhat.
Elsőfokú viharjelzés esetén a viharjelző percenként 45-öt villan, ebben az esetben úszni, illetve csónakkal és más vízi sporteszközzel csak a parttól számított 500 méteren belül szabad tartózkodni. Másodfokú viharjelzés esetén a viharjelző berendezés percenként 90-szer villan fel, ilyenkor fürödni tilos, valamint szintén nem szabad csónakkal és más vízi sporteszközzel közlekedni (a vitorláshajók kivételével).
A viharjelzés figyelembe vételével, jó helyzetértékeléssel és az alapvető biztonsági intézkedések betartásával legtöbbször megelőzhetők a veszélyhelyzetek.
A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság felhívja a figyelmet, hogy amennyiben a Balaton vízfelületén bajba kerülnek vagy bajba jutott személyt, személyeket észlelnek, tegyenek bejelentést az ingyenesen hívható 1817-es segélyhívó telefonszámon!