Figyelmeztetnek: semmilyen körülmények között ne rángassunk hatósági/hivatalos személyt, mert reggel senki nem azzal a "reménnyel" indul el otthonról, hogy "hivatalos személy elleni erőszak" bűncselekmény elkövetője vagy éppen elszenvedője szeretne lenni.
Ahogy korábban megírtuk, feljelentést tett a Magyar Szocialista Párt a rendőrségen egy közterület-felügyelő ellen, aki állításuk szerint Óbudán pénteken megütötte 71 éves aktivistájukat.
Az Óbuda-Békásmegyer Közterület-Felügyelet (ÓBKF) még aznap közleményt adott ki, amelyben azt írták: az aktivista próbált meg iratokat kikapni a közteres kezéből, amikor az kiérkezett egy MSZP-s politikai hirdetéssel kidekorált furgonhoz, amely nagyjából száz méterre parkolt attól a helyszíntől, ahová az engedélye szólt, és felszólította a sofőrt, hogy álljon odébb. A közterület-felügyelő ezt nem hagyta, és ellökte magától az aktivistát.
A Hvg.hu megkeresésére Kiss László, az MSZP óbudai polgármester-jelöltre azt mondta, az ÓBKF közleménye valótlan állításokat tartalmaz. Szerinte a közterület-felügyelő ütötte meg az aktivistát.
Hétfőn kora este a Főpolgármesteri Hivatal alá tartozó Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság is beszállt az ügybe egy közleménnyel. Azt írták, a békásmegyeri, hivatalos személy elleni erőszakba torkollott európai uniós kampányolás után szeretnék felhívni minden közterület-használó figyelmét arra, hogy a közterület-felügyeletekről szóló törvény értelmében a fővárosi és a kerületi önkormányzati rendészetek jogosultak és kötelesek biztosítani a politikai, kulturális, sport- vagy bármely más rendezvény – a közterület mindenki más általi használatát korlátozó igénybevételének – jogszerűségét.
Hangsúlyozták, hogy
- be kell tartani a közterület-használattal, illetve a településképvédelemmel kapcsolatos dokumentumban/ határozatban/szerződésben foglaltakat. (hol, mikor, meddig, mekkora területfelület igénybevételével zajlik)
- el kell viselni az erre irányuló ellenőrzést (ez ugyanis a rendezvény iránt esetleg közömbös – ám valószínűleg az adott közterületet használni kívánó többséget jelentő lakosság érdekeinek védelmét szolgálja) és
- semmilyen körülmények között ne rángassunk hatósági/hivatalos személyt
(mert reggel senki nem azzal a "reménnyel" indul el otthonról, hogy "hivatalos személy elleni erőszak" bűncselekmény elkövetője vagy éppen elszenvedője szeretne lenni)!
Összefoglalóképp hozzátették: "Az európai uniós választási kampány hajrájában IS
bizonyosan el kell kerülni minden olyan gerilla aktivitást,
amely a mostanra okszerűen felerősödött médiazajból a helyi rendeletek vagy magasabb jogszabályok figyelmen kívül hagyásával és az azokat érvényesíteni akaró hatósági személyek verbális és/vagy fizikai fenyegetésével próbál pótlólagos nyilvánosságot generálni."