Itthon Tóth Richárd 2019. május. 04. 12:30

Fülke: Daenerys Targaryent többen ismerik, mint Mátyás királyt

Gazdasági hiba volt a Birodalom presztízsberuházása, a Halálcsillag megépítése? Cersei Lannister vagy Daenerys Targaryen kormányzott jobban? Egy új kötet a sci-fi és kalandfilmek politikáját elemzi, ez pedig a Fülke, a hvg.hu közéleti podcastja, ahol vendégünkkel kitárgyaljuk a témát.

A Fülke vendége Tóth Csaba, a Republikon Intézet stratégiai igazgatója, politikatudós, a sci-fi és a politika metszeteinek ismerője.

Máté Péter

Most jelent meg a Párhuzamos univerzumok című tanulmánykötet, a könyv egyik szerkesztőjével, Tóth Csabával beszélgettünk arról, hogy

  • rentábilis volt-e a Halálcsillag?
  • mi köze egymáshoz a korrupciónak és a birodalmi lépegetőknek?
  • jó uralkodó lenne-e a Vastrónon Tyrion Lannister?
  • hogyan alapozta meg hatalmát Daenerys Targaryen?

A Párhuzamos univerzumok tizenöt tanulmánya a Star Wars, a Star Trek, a Harry Potter-széria, a Deadpool, a Kapcsolat vagy a Trónok harca mellett számos további népszerű sci-fi, horror, fantasy és disztópia tudományos szempontú elemzésére vállalkozik.

A műfaji sokféleség mellett a kötet fő újdonsága, hogy a társadalomtudományok mellett a természettudományok kiváló és elismert magyar képviselői is képviseltetik magukat benne. Az új kötetekben így nemcsak politológiai, pedagógiai, jogi, közgazdaságtani és viktimológiai, de pszichológiai, csillagászati, asztrofizikai vagy éppen geológiai szempontok is hangsúlyosan megjelennek.

A kötet szerzői: Bokor Nándor, Filippov Gábor, Flach Richárd, Gáspár Attila, Hraskó Gábor, Miyazaki Jun, Lápossy Attila, Nagy Ádám, Orosz László, Pirkhoffer Ervin, Pongrácz Máté, Radó Péter, Torbó Annamária, Tóth Csaba, Vancsó Éva, Vinkó József, Zsótér Indi Dániel.

Hirdetés