Itthon hvg.hu 2019. április. 12. 15:57

Elhalasztották M. Richárd tárgyalását

Gyógykezelésére hivatkozva halasztották el a tárgyalást.

Több mint két és fél hónappal elhalasztották M. Richárd hétfői tárgyalást – írja a 24.hu.

A Dózsa György úti baleset egyik vádlottjának eredetileg hétfőn reggel lett volna jelenése a Pesti Központi Kerületi Bíróságon, de a bíróság július 5-re halasztotta a tárgyalást. A lapnak M. ügyvédje azt mondta, hogy ügyfelük egészségi állapota és a rehabilitációja nem teszi lehetővé, hogy ott legyen a hétfői tárgyaláson.

Ezt megerősítette a lapnak a Fővárosi Törvényszék sajtóosztálya is, mondván az április 15-re kitűzött tárgyalást hivatalból elhalasztották, mivel az I. rendű vádlott gyógykezelését végző kórház tájékoztatása szerint a vádlott rehabilitációja még folyamatban van. A bíró a következő tárgyalás napját a rehabilitáció várható időtartamát és az általa tárgyalt más ügyek tárgyalási határnapjait figyelembe véve tűzte ki.

A lap megjegyzi, hogy július 16-tól augusztus végéig nyári ítélkezési szünet lesz a bíróságokon, így elsőfokú ítélet egyhamar nem várható.

A Dózsa György úti tragédia 2017 májusában történt, M. Richárd hatalmas sebességgel csapódott Mercedesével egy Citroenbe, amely többször is megpördült, majd berepült egy buszmegállóba. M. kábítószert fogyasztott, de ez a vezetési képességére nem volt hatással a szakértők szerint, emellett viszont vezetői engedély nélkül, a megengedett 50 km/h-t jelentősen meghaladó, 135-140 km/h sebességgel ment a vádirat szerint.

Az ügyészség halálos közúti baleset gondatlan okozása miatt nyújtott be vádiratot a bíróságra.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. február. 17. 14:52

Rodrigo Ballester, az MCC tanára, „wokebuster”: Mint volt uniós tisztviselő, szégyellem magam

Az Orbán-kormányt érő nemzetközi kritikák erőszakosabbak, mint bármelyik magyar kormányzati kampány, az MCC-ben pedig magas szintű a véleménynyilvánítás szabadsága – vallja Rodrigo Ballester, a közpénzzel és részvénycsomagokkal kistafírozott kormányközeli think tank tanára, aki 15 év uniós munka után váltott magyarországi karrierre. Az öt nyelven beszélő szakember magyarul még nem tud, az Orbán-kormány miniszteri biztosaként a kutatás és a felsőoktatás „nemzetköziesítéséért” felel. Mi volt a legnagyobb kultúrsokk, ami itt érte? Miért ezek „élete legjobb évei”? Mit érez Budapest utcáit járva?