Itthon hvg.hu 2019. január. 22. 15:26

Szijjártó meghátrál: az EP-vitán senki sem képviseli a kormányt

Meghagyja az EP-vita "választási színjátékát" a kormány a képviselőknek, a Magyarorszáról szóló ülésen nem ül majd ott senki a kormány részéről. A migrációs együttműködés célja Afrikával az kéne legyen, hogy onnan senki sem jöjjön, az ENSZ-beli migrációs vita tanulsága pedig, hogy a kormánynak van igaza.

A migrációs együttműködésnek nem azt a célt kellene szolgálnia, hogy minél többen eljöhessenek Afrikából, hanem arról, hogy lehetőleg mindenki ott maradjon, mondta Szijjártó Péter Brüsszelben, az Európai Unió és az Afrikai Unió országainak külügyminiszteri szintű találkozója után. De nemcsak az együttműködés, hanem a vita szót is érdekesen értelmezi a magyar külügyminiszter: szerinte az ENSZ migrációs csomagjának vitájából tanulva minden esetben le kell szögezni, hogy a bevándorlás nem alapvető emberi jog – azaz a vita eredménye számára azt jelenti, a magyar kormány által képviselt álláspontot kell képviselni.

És bár fontosak a viták – ezt Szijjártó korábban többször leszögezte –, nem mindig kell őket forszírozni. A jövő heti, Magyarországgal foglalkozó EP-vitán például senki sem fogja képviselni a kormányt – "Választási kampány van, meghagyjuk a színjátékot azoknak, akik ebben részt kívánnak venni". Orbán Viktor korábban a Kormányinfón beszélt arról, azért nem ad interjút nem barátságos médiumoknak, mert nem szereti a bikaviadalszerű helyzeteket, amikor rosszindulatúan nekiront egy újságíró.

Szijjártó Péter emellett hangsúlyozta, hogy fontos versenyképes tudáshoz segíteni az afrikai fiatalokat, s felhívta arra a figyelmet, hogy Magyarországon jelenleg 1422 afrikai hallgató folytat egyetemi tanulmányokat, közülük 895-en ösztöndíjjal, akik hazatérve majd hozzájárulhatnak országuk kedvezőbb jövőjéhez.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.