Itthon hvg.hu 2018. november. 29. 17:18

Az MSZP üzent a szakszervezeteknek: üssék a kormányt

Harcias hangvételű közleményt jelentett meg négy MSZP-s politikus a kormány „rabszolgatörvényére” reagálva. Szanyiék azt írják, addig kell ütni a vasat, amíg meleg.

„Addig üsd a vasat, amíg meleg – nyílt levél a szakszervezeteknek”, ezzel a címmel adott ki közleményt négy MSZP-s politikus, Szanyi Tibor, Komjáthi Imre, Burány Sándor és Gúr Nándor. Kósa Lajos és Szathmáry Kristóf ötletére, a „rabszolgatörvényre”, vagyis arra reagálnak, hogy 400 órára emelnék a túlórát.

A szakszervezetek sztrájk helyett szabadságnappal tiltakoznak, a szocialisták pedig üzentek a szakszervezeteknek. „Most annak jött el az ideje, hogy a tolvajkapitalizmus alázatos hazai szolgáit, Kósa Lajost és Szathmáry Kristófot, s egyben kormányukat üssük úgy, hogy a csapásból a tervezett rabszolgatörvényt üdvözlő cégek is értsenek” – írják.

A politikusok szerint a 400 órás túlórakeret azt jelentené, hogy a 8 órás munkanap 10 órássá változhat, ez pedig „mélyütés lenne mindazon vívmányoknak, amelyeket évszázados küzdelmek révén értek el világszerte a szervezett munkavállalók tömegei”.

„Álságos az a szöveg, miszerint az emberek többet akarnának dolgozni egy kicsivel több pénzért. Nem! A munkavállalók kevesebb ideig, de hatékonyabban akarnak dolgozni, sokkal több pénzért. Ha a német autógyárak jól meg tudják fizetni a dolgozóikat Németországban, akkor arra Magyarországon is képesek. A magas bérek világában sehol nincs munkaerőhiány. A tőke étvágyából kell visszavenni!”

A politikusok szerint 10 órás munkaidő mellett se normális családi élet, se pihenés, se fejlődés nincs, csak szenvedés, lepusztulás és menekülés. A szakszervezeteket arra biztatják, tartsák meg a december 8-ára tervezett demonstrációjukat.

(Kiemelt képünk illusztráció.)

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.