Itthon hvg.hu 2018. október. 15. 10:16

Patkányszámláló Facebook-oldalt indított a Párbeszéd

Várják a bejelentéseket a Budapesten észlelt patkányokról.

"A nagy patkányszámláló" néven indított Facebook-oldalt a Párbeszéd, amely azt kéri, hogy aki lát patkányt, jelezze az oldalon.

Korábban beszámoltunk róla, hogy több budapesti kerületben is elszaporodtak a patkányok, főleg azóta, hogy a patkányirtást végző eddigi cétől, a Bábolna Biótól átvette egy új konzorcium az irtást, a Bábolna Bio szerződésének lejárta és az új megbízás megkötése között pedig lényegében nem irtotta senki a patkányokat.

A Párbeszéd azt írja, a párt I. kerületi önkormányzati képviselője, V. Naszályi Márta a nyáron kezdett vizsgálódni a témában, miután rengeteg bejelentés kapott, és ő is arra jutott, hogy a szolgáltatóváltás miatt három hétig semmilyen közszolgáltató cég nem végzett patkányirtást Budapesten, ennek nyomán 2-szeresére nőtt a patkányok észlelt jelenléte a fővárosban 2017 július-augusztusi adatát összevetve 2018 hasonló időszakával.

A párt azt írta, továbbra is ömlenek hozzájuk a bejelentések, amelyek közös pontja, hogy olyan közterületeken és élőhelyeken is találkozni patkányokkal, ahol ez korábban ismeretlen jelenség volt. A friss jelzések a XI. kerületi Ulászló utca társasházi lakásaitól a Kapisztrán téren át a Schulek lépcsőig terjednek, de volt, akinek buszmegállóban birizgálta cipőjét az állat.

Bár az irtással megbízott, négy kisebb vidéki cégből összetett, korábban inkább légi szúnyogirtással foglalkozó cég azt állítja, ura a helyzetnek, a párt szerint a tények nem ezt mutatják, mert a vállalt 24 órás határidő helyett többnapos határidővel dolgoznak, s nem jutnak el mindenhova.

A párt ezért is indította el egyfajta segítségképpen a patkányszámláló oldalát, ide lehet beküldeni a jelzéseket a patkányészlelésekről.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.