Palkovics László miniszteri biztosokat nevezett ki, közte azt is, aki a Corvinus új működési modelljét dolgozza majd ki.
Miniszteri biztosokat neveztek ki az Innovációs és Technológiai Minisztériumban (ITM) a tárcához tartozó meghatározó területekre – közölte a minisztérium pénteken az MTI-vel.
A közleményből kiderül, hogy
Pavlik Lívia, a Budapesti Corvinus Egyetem kancellárja foglalkozik biztosként a felsőoktatási intézmény versenyképességének és működési hatékonyságának növelését támogató új intézményi modell kidolgozásával és megvalósításával.
Mint korábban megírtuk, a Budapesti Corvinus Egyetemen jelentősen nőni fog a fizetős szakok aránya, szeretnék a külföldi, fizetős hallgatók számát növelni, és 2020-tól nem hirdetnének államilag finanszírozott helyeket. Palkovics korábban arról is beszélt, hogy az egész felsőoktatásra kiterjesztené a Corvinus-modellt.
Pavlikon kívül Palkovics más miniszteri biztosokat is kinevezett:
- Baranyai Gábor a természeti erőforrások fenntartható használatáért,
- Fülöp József, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem rektora a kreatív iparért felelős miniszteri biztosként dolgozik,
- László András a fejlesztéspolitikai kommunikáció összehangolásáért,
- Lengyel Györgyi az egészséggazdaságért, a Szegeden központi költségvetési támogatásból megvalósuló beruházások tudománypolitikai koordinációjáért és a szegedi Science Park fejlesztésének koordinációjáért felel,
- Vígh László a Zalaegerszegen létesülő járműipari tesztpálya és az M76-os okosút megépítésével kapcsolatos feladatok összehangolásával foglalkozik miniszteri biztosként.
A miniszteri biztosok megbízatása egységesen 2018. október 1-jétől 2019. március 31-ig, hat hónapra szól.
Tevékenységi köreik az innovációs minisztérium működésének egyes stratégiai fókuszpontjait jelölik ki a tudománypolitikától a fenntarthatóságig, a kreatív ipartól az egészséggazdaságig. A közös cél a tárca küldetésének megfelelően a hatékony alkalmazkodás a globális változásokhoz, az ipari forradalom kihívásaihoz Magyarország kedvező adottságaira, lehetséges versenyelőnyeire építve, a magyar családok életminőségének növelése érdekében – írja közleményében az Innovációs és Technológiai Minisztérium.