Itthon Gergely Zsófia 2018. október. 04. 11:14

Propagandának is ciki videóban bálványozza Handó Tündét egy bíró

Gergely Zsófia
Szerzőnk Gergely Zsófia

A bírósági honlapra kikerült videóban szabályosan hűségesküt fogad Handó Tündének frissen kinevezett jobbkeze. A propagandának beillő felvételen a bíró nem kertel, elmeséli, mikor köteleződött el végleg az OBH elnökének.

Áder János köztársasági elnök szeptember közepén nevezte ki Vajas Sándort a Handó Tünde által irányított Országos Bírósági Hivatal (OBH) új elnökhelyettesévé.

„A kinevezés apropójából portréfilmet készítettek” az új OBH vezetőről, a videó a bíróságok hivatalos honlapjára került ki. A közel 10 perces videó önmagában megérne egy műelemzést, például ahogy a frissen kinevezett főszereplő dinamikus zenei aláfestéssel, alig erőltetetten megérkezik az előcsarnokba kezet rázni, majd parkban, folyosón, bírósági épület előtt sétálva fényezik Vajast.

Egy mondat azonban mindent üt, hiszen sokszor írtunk már a bírók jelenlegi helyzetéről, Handó Tünde tevékenységéről és a bíróságokon uralkodó hangulatról: az OBH-elnök új jobbkeze a nyilvános videóban szabályosan hűségesküt tesz. Az őt bemutató „portréfilm” legszebb mondata így hangzik:

„Az akkori munkaügyi bíróságon végleges lett az elköteleződésem mind a munkajog iránt, mind a későbbi OBH-elnök iránt” – mondja Vajas. Nincs is több kérdésünk, miért ő volt a legalkalmasabb az elnökhelyettesi posztra. Mutatjuk:

Aki végighallgatná a teljes ömlengést, az itt, a bírósági honlapon megtalálja ezt az audiovizuális gyöngyszemet.

Vajas Sándor 2013. szeptember 1-je óta dolgozik az OBH-ban, elnökhelyettesi kinevezéséig az Emberi Erőforrás Gazdálkodási Főosztály vezetője volt. Előtte munkaügyi bíróként a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságon ítélkezett.

Ide kattintva eléri a Nyüzsi további cikkeit, azonnali véleményeket, érdekességeket, szórakoztató mémeket, gifeket, videókat.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?