Továbbra is "napirenden van" a sajtókamara létrehozása Szöllősi György szerint.
Folyamatosan napirenden van az újságírói kamara kérdése, mert "szakmánk fontos ügyéről van szó, mindannyiunk érdekeiről" – ezt mondta az atv.hu-nak Szöllősi György, Orbán Viktor miniszterelnök kedvenc lapja, a Nemzeti Sport főszerkesztője, a felcsúti Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia volt kommunikációs igazgatója.
A portál forrásai szerint az elmúlt hónapokban felgyorsultak az egyeztetések a sajtóviszonyokat átírni akaró újságírói kamara létrehozásáról. Kormányoldalon azt hangsúlyozták, hogy "az érdekvédelem a cél", és azt ismételték meg, hogy nem politikavezérelt akcióról van szó. Mint ismert, a kamara létrehozásával az újságírók csak bejelentve dolgozhatnának és egy bizonyos szintnél nem kereshetnének kevesebbet.
A MÚOSZ ugyanakkor már az első információk megjelenésekor felhívta a kormány figyelmét a hatályos médiatörvény előírására, miszerint „Magyarországon a médiaszolgáltatások szabadon nyújthatók, a sajtótermékek szabadon közzétehetők, az információk és a vélemények a tömegkommunikációs eszközök útján szabadon továbbíthatók, a nyilvános vételre szánt magyarországi és külföldi médiaszolgáltatások szabadon elérhetők”.
Sajtóhírek szerint az érdekvédelem azonban csak egy, a szabályozás a felszín alatt valójában számos kötelezettséget is előírhatna az ahhoz csatlakozó újságíróknak, laptulajdonosoknak, a munkavállalók védelme így egy pillanat alatt a kritikus sajtóvállalatok további sanyargatásává alakulhat át.
A MÚOSZ a tervezettel kapcsolatban azt is hozzátette, „nem kényszertagságon alapuló, kormányzati kézivezérléssel működtetett sajtókamarára van szükség, hanem arra, hogy az Orbán-kormány és a kormányközeli média hajlandó legyen tiszteletben tartani a magyar alkotmányt, a hazai és az európai sajtójog előírásait, tudomásul véve, hogy a közhatalmat gyakorló politikusok beszámolással tartoznak az állampolgároknak, illetve a teljes sajtó képviselőinek”.
Tudatták azt is, ahhoz, hogy a munkaadókat tisztességes foglalkoztatói magatartásra bírják, szintén nem újságírói kamara kell, hanem a munkaügyi jogszabályok reformja és betartatása a kormány részéről.