Itthon hvg.hu/MTI 2018. július. 26. 15:30

Állami támogatással avat hatméteres világító keresztet az Áldott Kereszt Egyesület Bakson

Mert Magyarország keresztény ország, és az is marad.

Eddig talán nem mindenki hallott az Áldott Kereszt Egyesületről, de csütörtökön közleményt juttattak el az MTI-hez, melyből végre megismerhetjük tevékenységüket. 

Azon fáradoznak, hogy az ország több pontján is hasonló szimbólum állhasson, ezzel szeretnék ugyanis felhívni a figyelmet arra, hogy a Komárom-Esztergom megyei Csatka kegyhelye jelentős felújításra szorul, mely a Kárpát-medence cigányság legfontosabb zarándokhelye.

A hívő cigányság nevében is abban bíznak, hogy a felújítás után Ferenc pápa is Magyarországra látogat, hogy megáldhassa a csatkai kegyhelyet.

A világító keresztek fényével neki is utat kívánnak mutatni Magyarország felé, jelezve azt, hogy Magyarország keresztény ország, és az is marad, mert hű a gyökereihez, lakói pedig vallják, hogy a keresztény hit erőt ad mindannyiuknak. 

Az egyesület kezdeményezésére ezért hatméteres világító keresztet avatnak föl a Csongrád megyei Bakson, melyet az Emberi Erőforrások Minisztériuma illetve a Nemzeti Együttműködési Alap is támogatott. A keresztet a tervek szerint Kiss-Rigó László szeged-csanádi püspök szenteli majd fel.

(A kezdőkép az egyesület Facebook-borítóképe.)

Ide kattintva eléri a Nyüzsi további cikkeit, azonnali véleményeket, érdekességeket, szórakoztató mémeket, gifeket, videókat. 

Hirdetés
Gazdaság Argyelán József Bankmonitor 2025. február. 28. 10:00

Kinyírhatja a kormány a családi szja-mentességgel a nyugdíj-megtakarítást?

Alapvetően a családi adókedvezmény emelése és a két-, háromgyermekes nők szja-mentessége érdemben növelheti a családok jövedelmét. Ugyanakkor vannak olyan megtakarítások, amelyeknél az egyik legerősebb hívószó az állami támogatás, ami gyakorlatilag az érintettek személyi jövedelemadójából jár vissza. Ezek a megtakarítások nagyon fontos részét képezik a hazai nyugdíjrendszernek. De mi lesz a sorsuk most, hogy számos csoport nem fog szja-t fizetni, vagy az adófizetési kötelezettsége érdemben csökkenni fog?