Kiutálták mostani helyéről a Magyar Hang szerkesztőségét
A lakók arra panaszkodtak, hogy a lap munkatársai este nyolc után is hangosan nevetnek, illetve néha dőlt a cigifüst a lakásból. György Zsombor főszerkesztő szerint ez nem igaz, de nem akarnak konfliktust, elmennek.
Költözni kénytelen a Magyar hang szerkesztősége, mert a társasházban, ahol eddig dolgoztak, a lakók olyan ellenséges hangulatot teremtettek körülöttük, hogy az ingatlan tulajdonosa inkább megkérte a lap munkatársait, hogy keressenek új helyet. Az újságírók minimálbérért dolgoznak jelenleg – írja a szerdai Népszava.
Kezdetben egy budai sörkertben ülésezett a szerkesztőség, tördelést pedig egy otthoni gépen végezték. Aztán Lukács Csaba lapigazgató egyik barátja felajánlotta üresen álló kétszobás lakását a Bartók Béla úton, ott készül június óta a Magyar Hang, a Magyar Nemzet megszüntetése után alapított lap.
Ez tartós megoldásnak tűnt, még úgy is, hogy a szerkesztőség tagjainak nagy része így is otthon kénytelen dolgozni. Csakhogy nemrég levelet írt nekik a közös képviselő, hogy a lakók panaszkodnak – mondta a Népszavának György Zsombor főszerkesztő.
A lakók szerint a Magyar Hang munkatársai „gyakran este nyolc után is hangosan nevetnek”, és néha „dől a cigarettafüst ki az ablakon”. György Zsombor szerint ebből semmi nem igaz. A főszerkesztő szerint azért kell menniük, mert néhány, a lakóközösségre nagy befolyással bíró, kormánypárti érzelmű lakónak egyszerűen csípi a szemét a kormánykritikus Magyar Hang.
Nem akarnak konfliktust, elmennek, de szomorú, hogy ez megtörténhet – mondta a főszerkesztő. Most egy olyan helyiséget keresnek, ami előbb-utóbb közösségi térként is működhet majd az olvasók számára.
A Magyar Hang egyébként 6500 példányban fogy, a standokon 4300-4700 darabot adnak el minden héten a lapból és van már 2100 előfizetőjük is. Bár ez jóval több, mint számos kormányközeli sajtótermék példányszáma, hirdetőt mégsem találtak eddig. Most már aktívan nem is keresnek, tisztában vannak vele, hogy a piaci szereplők félnek a lapban megjelenni. Az újságírók közül nagyjából húszan minimálbér körüli fizetést kapnak, néhányan teljesen ingyen, társadalmi munkában végzik a munkát.