A volt elnök Hadházyt és az LMP választási stratégiáját, arcvesztését is bírálta.
"Tavaly tavasz óta teljesen kivonultam a párt életéből: sem döntéshozó fórumokon, sem pártrendezvényeken nem vettem részt, ezt amúgy néhány portál az ősz folyamán szóvá is tette. Szemenszedett hazugság a fenyegetés is" – így reagált a 168 Óra című hetilapban az LMP korábbi elnöke, egyik alapítója arra a felvetésre, hogy a kampány időszakában – Hadházy Ákos szerint – ő Sallai R. Benedekkel együtt perrel fenyegette meg azokat a képviselőjelölteket, akik vissza akartak lépni.
Schiffer András szerint annyi történt csak, hogy Sallai jogi szakvéleményt kért több, jogász végzettségű tagtárstól. "Etikai okokból nem vállaltam a feladatot, mivel két éve még törvényes képviselője voltam a pártnak. Mások, így egy irodai kollégám is, azonban elkészítették. Ha valaki látott már ügyvédi szakvéleményt, pontosan tudja, hogy az soha nem lehet 'fenyegetés', mert nem egy százszázalékos megoldást vázol, hanem a lehetőségeket és azok következményeit."
A volt politikus élesen bírálta Hadházy Ákost is, amiért az "sem az alaptörvény, sem az új választójogi törvény elfogadásakor, sem pedig a Közgép közbeszerzéses 'sikertörténeteinél' (...) nem érezte úgy, hogy ki kell lépnie a Fideszből", és "hibának" nevezte, hogy bevitte Hadházyt a pártba. Emlékeztetett arra, hogy az LMP-ben három kongresszusi határozat is született az önálló indulásról, és bírálta azt a "werberi" stratégiát, amely miatt az LMP az MSZP és a DK szavazótáborára hajtott rá. "A párt zöld, globalizáció-kritikus arculata eközben kikopott, egyszerűen nem lehetett megkülönböztetni az LMP mondanivalóját a többi ellenzéki pártétól."
"A külső okok keresését, a csalás emlegetését abba kellene hagyni" – idézte Karácsony Gergelyt a Heti Válasznak adott interjújában, az ellenzék bukásával kapcsolatban. 2002-höz hasonlóan "voltak furcsaságok idén is, a névjegyzék összeállítása körül például, de az újabb Fidesz-kétharmad nem módszeres csalás eredménye akkor sem, ha a kormánypropaganda léte önmagában is csalás és tiltott pártfinanszírozás" – jelentette ki, hangsúlyozva: "Orbán aztért tudja verni az ellenzéket, mert van narratívája. A józsefvárosi és a falusi szavazó számára is."
A Heti Válasz kérdésére egyébként Schiffer cáfolta, hogy alkotmánybírói posztra jelentkezne, inkább egy "rendszerkritikus, ökopolitikai irányzat" körüli "szellemi építkezést" segítene.