A pécsi közgazdász nem akar egyetlen parlamenti frakcióba se belépni, annak sem látja értelmét, hogy "Németh Szilárddal és társaival birkózzon gazdasági kérdésekről". Inkább a nemzeti intézmények működését szeretné figyelni, és lépni, ha visszaélésekre bukkan.
Mellár Tamás szerint csak akkor lesz leváltható a Fidesz-kormány, ha az ellenzék megszervezi a maga civil köreit. Ugyanakkor a mostani választás nem a kormány, hanem az ellenzék leváltásáról szólt. Ezt a legutóbbi pesti vagy akár a pécsi kormányellenes tüntetés is bizonyította. A demonstrálók már tényként kezelték, hogy a Fidesz elzavarásához előbb az ellenzéket kell leváltani – mondta a Népszavának adott interjúban a pécsi közgazdász, akadémikus, aki egyetlen függetlenként jutott be a parlamentbe.
Úgy fogalmazott: a választás előtt abban bízott, hogy a Fidesz az ellenzék összefogásával legyőzhető. „Azt a legrosszabb álmomban se gondoltam, hogy Orbán újra kétharmadot szerez” – tette hozzá.
Mellár Tamás úgy látja: az ellenzéknek most ugyanazt kell csinálni, amit a Fidesz csinált a 2002-es vereség után, és a civil hátország megszervezésében ő maga is részt szeretne venni.
Létre kell hozni olyan a szabadságért, a demokráciáért, a közös jövőnkért dolgozó köröket, amelyek rendezvényeket tartanak a legkisebb falvakban is, és ott beszélnek az ország gazdasági helyzetéről, az egészségügyről, az oktatásról, a menekültkérdésről. Őszintén, érthetően a valóságot elmondva, hogy Pista bácsi és Mari néni ne csak a közszolgálati tévé és rádió hazugságaiból ismerje meg a világot – magyarázta.
Az interjúban megkérdezték Mellár Tamást, hogy nem akar-e mégis beülni valamelyik frakcióba. Azt válaszolta, hogy semmiképp. „Mellesleg semmi értelmét se látom annak, hogy Németh Szilárddal és társaival birkózzak gazdasági kérdésekről. Az alkatomtól is idegen, hogy színpadias felszólásokkal irányítsam magamra a figyelmet” – mondta.
A független képviselő munkája során főleg azzal a jogosítvánnyal szeretne élni, hogy betekinthessek a nemzeti intézmények – az MNB, az ÁSZ, az államkincstár vagy a KSH – működésébe. Felkészült rá, hogy a kínos adatokat nem adják ki egyből, de nem adja fel. Ha visszaélést talál, megteszi a megfelelő lépést, és sajtótájékoztatót tart a parlamentben – ígérte.