2018. március. 25. 12:34 hvg.hu Utolsó frissítés: 2018. március. 25. 13:05 Itthon

Németh Szilárd kezdhet izgulni? A Momentum visszalép Csepelen az Együtt javára

Dukán András Ferenc lépésének bejelentésekor közölte, ahogyan a korábbi 3 visszalépés estében, most sem várnak cserébe semmit.

Választás 2018
Friss cikkek a témában

A Momentum visszalépteti elnökségi tagját, Dukán András Ferencet egy esélyes és hiteles ellenzéki jelölt, Szabó Szabolcs, az Együtt képviselőjelöltjének javára – szól a párt bejelentése. A Momentum korábban már visszaléptette három jelöltjét, és akkor is azt mondta, ezért nem várnak cserébe semmit. A párt azt reméli, hogy ezekkel a lépésekkel közelebb kerül egymáshoz a két szekértábor, a baloldal és a Jobbik, és észreveszik felelősségüket, ők is csatlakoznak visszalépésükkel a Fidesz elleni küzdelemhez.

Szabó Szabolcs máris megköszönte Dukai és pártja döntését, amely nyomán szerinte közelebb kerültek ahhoz, hogy amint neki 2014-ben sikerült, ismét legyőzzék Németh Szilárdot. Szabó reméli, hogy Juhász Péter – mint fogalmazott - „önfeláldozó” visszalépése után végre elindult valami Budapesten, és más pártok is felismerték: mindenütt egy-egy ellenzéki jelölt kell a rendszerváltás véghezviteléhez és a Fidesz leváltásához.

A csepeli választókerületben jelölt még Bangóné Borbély Ildikó (MSZP-Párbeszéd), őt és jelölőszervezeteit eddig hiába kérte visszalépésre az Együtt.

Szombaton a budapesti 1. választókerületben (alapvetően a Belváros és az I. kerület) Juhász Péter, az Együtt elnöke lépett vissza. A Momentum elnöke, Fekete-Győr András, aki ebben a kerületben jelölt, Juhász bejelentése után Csárdi Antalnak (LMP) és Váradiné Naszályi Mártának (MSZP-P) azt javasolta, hogy közvélemény-kutatással döntsenek arról, melyikük jelöltje induljon a fideszes Hollik István ellen. Az 1. választókerületben a Jobbik jelöltje Losonczy Pál, nem világos, hogy az esetleges megállapodásához csatlakozhat-e, korábban ugyanis a baloldali pártok azt mondták, az ő javára nem lépnének vissza.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.