Németh Szilárd kezdhet izgulni? A Momentum visszalép Csepelen az Együtt javára
Dukán András Ferenc lépésének bejelentésekor közölte, ahogyan a korábbi 3 visszalépés estében, most sem várnak cserébe semmit.
A Momentum visszalépteti elnökségi tagját, Dukán András Ferencet egy esélyes és hiteles ellenzéki jelölt, Szabó Szabolcs, az Együtt képviselőjelöltjének javára – szól a párt bejelentése. A Momentum korábban már visszaléptette három jelöltjét, és akkor is azt mondta, ezért nem várnak cserébe semmit. A párt azt reméli, hogy ezekkel a lépésekkel közelebb kerül egymáshoz a két szekértábor, a baloldal és a Jobbik, és észreveszik felelősségüket, ők is csatlakoznak visszalépésükkel a Fidesz elleni küzdelemhez.
Szabó Szabolcs máris megköszönte Dukai és pártja döntését, amely nyomán szerinte közelebb kerültek ahhoz, hogy amint neki 2014-ben sikerült, ismét legyőzzék Németh Szilárdot. Szabó reméli, hogy Juhász Péter – mint fogalmazott - „önfeláldozó” visszalépése után végre elindult valami Budapesten, és más pártok is felismerték: mindenütt egy-egy ellenzéki jelölt kell a rendszerváltás véghezviteléhez és a Fidesz leváltásához.
A csepeli választókerületben jelölt még Bangóné Borbély Ildikó (MSZP-Párbeszéd), őt és jelölőszervezeteit eddig hiába kérte visszalépésre az Együtt.
Szombaton a budapesti 1. választókerületben (alapvetően a Belváros és az I. kerület) Juhász Péter, az Együtt elnöke lépett vissza. A Momentum elnöke, Fekete-Győr András, aki ebben a kerületben jelölt, Juhász bejelentése után Csárdi Antalnak (LMP) és Váradiné Naszályi Mártának (MSZP-P) azt javasolta, hogy közvélemény-kutatással döntsenek arról, melyikük jelöltje induljon a fideszes Hollik István ellen. Az 1. választókerületben a Jobbik jelöltje Losonczy Pál, nem világos, hogy az esetleges megállapodásához csatlakozhat-e, korábban ugyanis a baloldali pártok azt mondták, az ő javára nem lépnének vissza.