Hiába érveltek azzal az újságírók, hogy a választóinak csak el kellene magyaráznia a kötvényügyet.
A múlt kedden írta meg a Magyar Nemzet, hogy Kósa Lajos megbízást kapott valakitől arra, hogy 4 milliárd 353 millió euróját – amelyet örökölt –, fektesse államkötvényekbe. Később kiderült, hogy a megbízó egy csengeri háztartásbeli, akivel azt is hiteles közjegyzői okiratba foglalták, hogy 2 millió 633 ezer 445 eurót a megyei jogú városok fejlesztéséért felelős tárca nélküli miniszter édesanyjának bankszámlájára utalnak, ajándékként.
Még később arra is fény derült, hogy a Kósával szoros kapcsolatot ápoló Orendi Mihály – aki a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetségben az elnöki posztot betöltő politikus helyettese is – kötötte össze őt a csengeri nővel, akivel ráadásul közös cégük is volt.
Egyebek mellett ezekről kérdezte volna Kósát a 444.hu és az N1 Tv stábja Debrecenben a helyi, Metropólia nevű görögkatolikus egyházszervezet ünnepsége után. A miniszter ez alkalommal nem ígért fuvart az újságíróknak, nem válaszolt hosszan, többféle verziót is felvillantva a lehetséges magyarázatokról: taktikát váltott, és öt percen át némán sétált, míg oda nem ért az autójához, ügyet sem vetve a rá záporozó kérdésekre.
Végül aztán megállt, és annyit mondott: "A hölgy egy csaló, el volt ítélve már csalásért, minden szava hazugság. Minden dokumentum áldokumentum, hamisítvány, kamu, éppen ezért megtettem a rendőrségi feljelentést. A történetből egy szó sem igaz, egyetlen forintot nem örökölt ez a hölgy, senkinek nem adott egy forintot sem. Csalás, amivel egyébként most a Jobbik, illetőleg az ellenzék próbál engem besározni."
Kósa korábban a dokumentumok hitelességét nem vitatta, és elismerte azt is, hogy járt a papírok fejlécén szereplő közjegyző, Tóth Ádám irodájában.