Itthon hvg.hu 2018. március. 05. 11:52

Bencsik András: épelméjű ember nem szavaz a baloldalra

A Demokrata főszerkesztője, egyben a Sajtóklub állandó résztvevője Mészáros Lőrinc tévéjében védte Mészáros Lőrincet.

Nagyot mentek a Sajtóklub a jobboldal szellemi iránytűi – ha van ilyen és tényleg ők lennének azok – a Sajtóklub állandó résztvevői az Echo TV-n, közülük Bencsik András egy hete még azt mondta, „abba kéne hagyni ezt az elemi iskolai szintű sorosozást például, Stop Soros, meg egyebek. Ezek jópofák, de a magyar társadalom ennél intelligensebb.”

Igazából egy hét sem telt el, a Sajtóklub szolnoki kihelyezett ülésén szintúgy Bencsik volt az, aki azt mondta, ha a hódmezővásárhelyi példa ragadós lesz, a most ellenzék, az elképzelt győztes kormánykoalíció (akiket Bencsik horror-, esetleg zombikoalíciónak hív) kinyitja a határait, és behozza az embereket, hiszen ők a szavazóik, mert egészséges, épelméjű ember nem szavaz az ellenzékre.

De szó esett Mészáros Lőrincről is, akit tisztességes vállalkozónak neveznek, Bencsik szerint Orbán barátja már akkor is milliárdos vállalkozó volt, amikor Orbán még ellenzékben volt. „Miért fáj nekünk, hogy egy tisztességes magyar ember gazdag lett? Nem vett el tőlünk semmit.”

Tiborcz is előkerül, vele kapcsolatban Bencsik úgy fogalmaz, fiatal, szőke srác, már akkor sikeres vállalkozó volt, amikor még nem ismerte Orbán Viktor lányát. Nem ártott meg neki az apóssal való kapcsolat, de nem ettől lett gazdag, hanem attól, hogy ügyes és sikeres üzletember. Mit is csinál? Lámpákat szerel országszerte. Miért is olyan nagy baj nekünk, hogy LED-ek világítanak országszerte?”

Szerinte csak azért támadják, mert az ellenzéki oldal megpróbálja elhitetni mindenkivel, hogy a gazdaság, a jómód lopás. „Meg kell szoknunk, hogy vannak tehetséges, sikeres emberek.”

(via 444, Mérce)

Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.