Itthon Dercsényi Dávid 2018. március. 05. 12:59

A Fidesz-barát romaszervezet megtalálta a romákat fenyegető legnagyobb veszélyt

És az nem a rasszizmus.

A Fidesszel szövetségben álló Lungo Drom Békés és Hajdú-Bihar megyei kampányállomásán Farkas Flórián azt mondta, a helyi közösségek semmilyen körülmények között nem támogatják, hogy Magyarországból bevándorlóország legyen egy esetleges baloldali kormány esetén. A jelenlévő vezetők egyöntetűen kijelentették, hogy minden tőlük telhetőt megtesznek annak érdekében, hogy a jelenlegi kormány folytathassa munkáját április 8-át követően.

MTI

A Lungo Dromot egyáltalán nem zavarta Orbán Viktor miskolci rasszizmusa, azaz amikor március 1-jén lemigránsozta a városba beköltöző roma magyarokat. Sőt, egy nappal később a párt kiadott egy nyiltkozatot: "alaptalan és igaztalan, ezért megdöbbentő és elfogadhatatlan az ENSZ emberi jogi főbiztosának 2018. február 26-án tett nyilatkozata, amely szerint Magyarország kormánya és Orbán Viktor idegengyűlölő és rasszista nézeteket vallana".

Egy nappal a súlyosan rasszista kijelentés után volt képes a Lungo Drom leírni azt, hogy "az ENSZ emberi jogi főtitkárának illene ismernie az Orbán-kormányok eddig végzett rasszistaellenes és kisebbségvédelmi intézkedéseit, a társadalmi tolerancia és felzárkózás terén végzett munkáját" – ekkor rasszistázta le Zeid Raad al-Husszein, az UNHCR vezetője Orbánt.

Farkas maga is sokat tud a felzárkóztatási tevékenységről, hiszen az ORÖ vezetőjeként ő írta alá azokat a szerződéseket, amelyek elherdálták az Út a munka világában program 1,6 milliárdos pénzét – a nyomozás a mai napig "folyik" a NAV-nál.

"Az Orbán-kormány és a magyar miniszterelnök hirdetett zéró toleranciát a magyarországi rasszista és idegengyűlölő megnyilvánulásokkal szemben"

– egészen Hódmezővásárhelyig, utána mintha a lovak közé dobta volna a gyeplőt. De Farkas Flórián nem áll meg itt, levelet ír Zeid Raad al-Husszeinnek "az Orbán-kormányok antirasszista és antixenofób munkájáról, amelynek alapján arra kérem majd az ENSZ emberi jogi főbiztosát, hogy vonja vissza állításait a magyar miniszterelnökre vonatkozóan, és kérjen bocsánatot minden magyar és roma embertől téves és messzemenőkig alaptalan kijelentéséért".

Ide kattintva eléri a Nyüzsi további cikkeit, azonnali véleményeket, érdekességeket, szórakoztató mémeket, gif-eket, videókat.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.